Mängud

4 uut asja, mida sa järgmise Xboxi puldi kohta teadma pead

Xbox Series X-i mängupuldis on peidus nii mõndagi uut.Foto: Microsoft

Rubriiki toetab

Eile avaldas Microsoft praeguste plaanide kohaselt aasta lõpus ilmuva Xbox Series X-i tehnilised andmed ning rohkem infot anti ka uuenenud puldi kohta.

Siin on neli kõige olulisemat uuendust, mis järgmise Xboxi puldiga kaasa tulevad.

Series X-i pult on praegustest veidi väiksem. Foto: Microsoft

Seda on mugavam kasutada

Kuigi paljude arvates on Xboxi pult juba praegu üsna ideaalilähedane, siis Microsoft on otsustanud selle disaini mõneti muuta. Uuendatud pult on varasemastest versioonidest mõneti väiksem, kuid peaks siiski olema jätkuvalt mugav igas suuruses kätele.

Xbox Series X-i puldi mõõtmed on loodud keskmise 8-aastase lapse käte suuruse järgi. Leiti, et nii on väiksemate kätega mängijatel pulti mugavam kasutada ja suuremate kämmaldega kasutajate jaoks ei kaasne negatiivset muutust.

Uus pult ja konsool hakkavad omavahel efektiivsemalt suhtlema. Foto: Microsoft

Väiksem latentsus

Järgmise Xboxi pulti on sisse ehitatud DLI (Dynamic Latency Input) süsteem, mis vähendab nupuvajutuste ja ekraanil toimuva vahelist latentsust. Tegu on tarkvaraga, mis saadab puldist varasemast kiiremini infot konsoolile.

See tähendab, et inimestel on enda mängude üle varasemast suurem kontroll. Eriti oluline on see näiteks kaklus- või võidusõidumängude fännidele, kus välkkiired reaktsioonid on ülimalt olulised.

Puldi tagaküljel on olemas USB-C ühendus. Foto: Microsoft

Ühenda erinevate seadmetega

Xbox Series X-i pult ei tööta ainult koos uue konsooliga, vaid seda on võimalik ühendada ka paljude teiste seadmetega. Uus pult töötab ka Xbox One’i ja arvutiga.

Series X-i puldil on olemas ka BLS (Bluetooth Low Latency) tugi, mis võimaldab luua ühendusi iOS-i, Androidi ja teiste Bluetoothi toetavate seadmetega. Ühenduste loomiseks (ja laadimiseks) saab saab kasutada ka USB-C juhet.

Nüüd on Xboxi puldil share nupp. Foto: Microsoft

Uued (ja uutmoodi) nupud

Sarnaselt PlayStation 4 ja Nintendo Switchi pultidega tuleb Series X-i puldiga kaasa share nupp, mis võimaldab kiirelt ja lihtsalt jagada enda mänguvideoid ja pilte.

Uueks on saanud ka Series X-i puldi noolenupud, mis meenutavad nüüd Xbox One’i Elite puldi nuppe. Järgmise Xboxi noolenupud on mattides toonides, valmistatud kummisest materjalist ja peaksid andma mängijale võimaluse ekraanil toimuvat täpsemalt kontrollida.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.