Mängud

Kodune Rally Estonia: 5 võidusõidumängu, mis peavad olemas olema igal autofännil

Jah, muidugi on olemas rallimäng, kus saab kihutada Ott Tänaku rollis.Foto: Kylotonn

Rubriiki toetab

Rally Estonia on täies hoos, kuid miks piirduda ainult teleülekande või raja ääres kaasa elamisega? Rallihooajal on paslik ise (virtuaalse) rooli taha hüpata ja teistele tagatulesid näidata.

Siit leiad viis automängu, mis peaksid hästi sobima erinevate eelistuste ja maitsetega rallifännidele.

WRC 9

Karbil võib ju kirjas olla “WRC 9”, kuid me teame, mida see tegelikult tähendab, eks?  Tegu on “WRC” rallimängude seeria uusima osaga, milles saab teiste seas kehastuda ka maailmameister Ott Tänakuks.

“Maailmameister Ott Tänaku Simulaatori” teeb huvitavaks dünaamiline ilmastikusüsteem, mis võib lihtsa kiiruskatse hetkega põrgulikult keerukaks muuta. Lisaks kihutamisele on võimalik ka enda tiimi majandada – saab palgata ja vallandada spetsialiste ning teenitud tulu enda ärenägemise järgi investeerida. Ja mis kõige tähtsam – selles mängus on Ott Tänak.

“WRC 9” on saadaval arvutile, uue ja vana põlvkonna PlayStationitele ja Xboxidele ning Nintendo Switchile. Muide, varsti ilmub “WRC 10”, kus saad juba kihutada Rally Estonia virtuaalsetel teedel.

Forza Horizon 4

See mitmekülgne kihutamismäng pakub midagi kõigile. Olemas on võimalus enda masinat tuunida ja peenhäälestada, kuid need, kes seda teha ei viitsi, saavad lihtsalt klassikalise Ferrari rooli hüpata ja läbi viljapõldude, kiviaedade ja Briti väikelinnade kimada.

“Forza Horizon 4” ei ole kõige realistlikum autosimulaator, kuid siin peitubki mängu võlu – see sobib ka neile, kellele muud liialt tehnilised automängud üle jõu käivad. Autosid on palju, graafika on piltilus ja hooajad vahetuvad regulaarselt.

See viimane mõjutab mängupilti kõige rohkem – suvel läbimatud jõed on talvel kaetud paksu libeda jääga ja sügisesed lehed on hoopis teistsugune takistus kui kevadine muda.

“Forza Horizon 4” on saadaval arvutile ja Xbox One’i, Xbox Series X-i ja Series S-i konsoolidele.

Assetto Corsa Competizione

See ei pruugi olla kõige tuntum automäng, kuid tõsistele simulaatorifännidele on “Assetto Corsa Competizione” täiesti kohustuslik.

“Assetto Corsa Competizione” keskendub ainult Blancpain GT3 seeriale ja seega paljude jaoks võib pakutava sisu hulk tunduda ahtake. Kuid neile, kes eelistavad kvaliteeti kvantiteedile ja otsivad ülimalt süvitsiminevat autosimulaatorit on “Assetto Corsa Competizione” asendamatu.

Tegu on niivõrd realistliku simulaatoriga, et nii mõnegi mängija sõnul on “Assetto Corsa Competizione” teinud neist reaalses maailmas parema autojuhi. Rooli ja pedaalidega mängimine on absoluutselt kohustuslik.

“Assetto Corsa Competizione” on saadaval arvutile ning uue ja vana põlvkonna PlayStationitele ja Xboxidele.

Wreckfest

Aita nüüd korraks simulaatoritest küll. Kes ikka viitsib kogu aeg optimaalse rehvirõhu ja maksimaalse aerodünaamilisuse peale mõelda? Vahel tahaks pika päeva lõpus virtuaalse romuga teisi lihtsalt sodiks sõita nii, et lendab metalli, klaasikilde ja tõenäoliselt ka kindlustusarveid.

Siin tuleb appi romurallimäng “Wreckfest”, millel ei ole sooja ega külma sellest, kui jäigad või pehmed su amordid parasjagu on. Hea, kui need üldse autosse said. Kogu asja eesmärk on võidu kihutada, teisi teelt välja rammida ja ise enam-vähem tervelt finišisse jõuda.

Visuaalselt on “Wreckfest” üsna muljetavaldav. Autod lähevad realistlikult katki ja masinate sõiduomadused muutuvad jooksvalt vastavalt saadud vigastustele. Autosid on võimalik ka osta, müüa ja tuunida ning olemas on ka võimalik üle interneti teistega koos mängida.

“Wreckfest” on saadaval arvutile ning PlayStationi ja Xboxi konsoolidele.

Burnout Paradise Remastered

2008. aasta “Burnout Paradise’i” peetakse põhjusega üheks parimaks automänguks. Olemas on adrenaliinirohked tagajamised, suur avatud linn ja väga palju plekimõlkimist.

Realismi otsivatele simulaatorifännidele “Burnout Paradise” tõenäoliselt ei sobi. Tegu on arkaadiliku automänguga, kus mööda linna ringi vurades saab oma suva järgi osaleda mitmetel erinevatel võistlustel ja võiduajamistel. Suurt rõhku pannakse teiste teelt välja rammimisele: kõige lennukamaid õnnetusi saadavad isegi aegluubis kaameravõtted.

“Burnout Paradise’i” 2018. aastal ilmunud uusversioon pakub krõbedamat pilti, kõrgemat kaadrisagedust ning kõiki erinevaid lisasid ja täiendusi. Võidu kihutada on võimalik ka koos teistega üle interneti ning kuna tegu on jätkuvalt populaarse mänguga, siis kaaslaste leidmine ei ole kunagi suur probleem.

“Burnout Paradise Remastered” on saadaval arvutil, Switchil ning PlayStationi ja Xboxi konsoolidel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.