Mängud

5 automängu, mis peavad olemas olema kõigil kihutamisfännidel

Ilma "Ott Tänaku simulaatorita" rallifänn olla ei saa.Foto: Bigben Interactive

Häid automänge on palju ning selles tohuvapohus võib endale sobiva kihutamismängu leidmine olla keeruline ülesanne.

Pole hullu, meie aitame hädast välja. Siit leiad 5 automängu, mis peaksid hästi sobima erinevate eelistuste ja maitsetega inimestele.

Forza Horizon 4

See mitmekülgne kihutamismäng pakub midagi kõigile. Olemas on võimalus enda masinat tuunida ja peenhäälestada, kuid need, kes seda teha ei viitsi, saavad lihtsalt klassikalise Ferrari rooli hüpata ja läbi viljapõldude, kiviaedade ja Briti väikelinnade kimada.

“Forza Horizon 4” ei ole kõige realistlikum autosimulaator, kuid siin peitubki mängu võlu – see sobib ka neile, kellele muud liialt tehnilised automängud üle jõu käivad. Autosid on palju, graafika on piltilus ja hooajad vahetuvad regulaarselt.

See viimane mõjutab mängupilti kõige rohkem – suvel läbimatud jõed on talvel kaetud paksu libeda jääga ja sügisesed lehed on hoopis teistsugune takistus kui kevadine muda.

“Forza Horizon 4” on saadava arvutile ja Xbox One konsoolile.

Maailmameister Ott Tänaku Simulaator

No okei, mängu karbil võib ju kirjas olla “WRC 8”, kuid me teame, mida see tegelikult tähendab, eks?  Tegu on “WRC” rallimängude seeria uusima osaga, milles saab kehastuda maailmameister Ott Tänakuks.

“Maailmameister Ott Tänaku Simulaatori” teeb huvitavaks dünaamiline ilmastikusüsteem, mis võib lihtsa kiiruskatse hetkega põrgulikult keerukaks muuta. Lisaks kihutamisele on võimalik ka enda tiimi majandada – saab palgata ja vallandada spetsialiste ning teenitud tulu enda ärenägemise järgi investeerida. Ja mis kõige tähtsam – selles mängus on Ott Tänak.

Kui tahad enne ostmist teada, milline “Maailmameister Ott Tänaku Simulaator” välja näeb, siis vaata eepilist heitlust, kus Autogeeniuse superstaar Tarmo Tähepõld kihutab võidu Eesti e-sportlase Risto Kappetiga. Mõlemad mehed kehastuvad Ott Tänakuks, kes, muide, on selles mängus täitsa olemas. Kas me juba mainisime seda?

“MOTS” on saadaval arvutile ning PlayStation 4, Xbox One ja Nintendo Switchi konsoolidele.

Assetto Corsa Competizione

See ei pruugi olla kõige tuntum automäng, kuid tõsistele simulaatorifännidele on “Assetto Corsa Competizione” täiesti kohustuslik.

“Assetto Corsa Competizione” keskendub ainult Blancpain GT3 seeriale ja seega paljude jaoks võib pakutava sisu hulk tunduda ahtake. Kuid neile, kes eelistavad kvaliteeti kvantiteedile ja otsivad ülimalt süvitsiminevat autosimulaatorit on “Assetto Corsa Competizione” asendamatu.

Tegu on niivõrd realistliku simulaatoriga, et nii mõnegi mängija sõnul on “Assetto Corsa Competizione” teinud neist reaalses maailmas parema autojuhi. Rooli ja pedaalidega mängimine on absoluutselt kohustuslik.

“Assetto Corsa Competizione” on saadaval arvutile.

Wreckfest

Aita nüüd korraks simulaatoritest küll. Kes ikka viitsib kogu aeg optimaalse rehvirõhu ja maksimaalse aerodünaamilisuse peale mõelda? Vahel tahaks pika päeva lõpus virtuaalse romuga teisi lihtsalt sodiks sõita nii, et lendab metalli, klaasikilde ja tõenäoliselt ka kindlustusarveid.

Siin tuleb appi romurallimäng “Wreckfest”, millel ei ole sooja ega külma sellest, kui jäigad või pehmed su amordid parasjagu on. Hea, kui need üldse autosse said. Kogu asja eesmärk on võidu kihutada, teisi teelt välja rammida ja ise enam-vähem tervelt finišisse jõuda.

Visuaalselt on “Wreckfest” üsna muljetavaldav. Autod lähevad realistlikult katki ja masinate sõiduomadused muutuvad jooksvalt vastavalt saadud vigastustele. Autosid on võimalik ka osta, müüa ja tuunida ning olemas on ka võimalik üle interneti teistega koos mängida.

“Wreckfest” on saadaval arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One konsoolidele.

Mario Kart 8 Deluxe

Enam pole vaja hakata välja mõtlema, mida õhtul kodus lastega teha või millist piinlikku seltskonnamängu peol proovida. Kui sul on teisi inimesi, kellega koos ühe ekraani taha koguneda, siis “Mario Kart 8 Deluxe” on lihtsalt lõbus selle sõna kõige elementaarsemas mõttes.

Jah, ka siin olemas teatud mikromajandamise element. Valida saab näiteks kardikerede ja rehvide vahel, mis mõjutavad veidi juhitavust, kiirust ja muud, kuid see pole oluline. Lihtsalt vali mõni “Super Mario” maailmast tuntud tegelane, hüppa rooli ja gaas põhja! Ning ei, sa ei pea olema Mario fänn, et sellest mängust “aru saada”. “Mario Kart 8” on nii nakkavalt lõbus, et see sobib absoluutselt kõigile.

Pole paremat tunnet, kui tee pealt üles korjatud punase kilpkonnakilbiga esikohal kihutav mängija rajalt maha võtta. Ja pole halvemat tunnet, kui esikohal kihutades punase kilbiga vastu vahtimist saada. Selles mängus ei ole loogikat. Võidab see, kes võidab. Peamine on, et kõigil oleks lõbus!

“Mario Kart 8 Deluxe” on saadaval Nintendo Switchile.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.