Mängud

Ainulaadne võimalus: osta ära kuninganna Elizabeth II jaoks loodud kuldne Wii mängukonsool

Kui 1000-eurone PlayStation 5 tundub liiga odav, siis kullaga kaetud Wii peaks selle probleemi lahendama.Foto: eBay

Kas tahad omada eriti unikaalset killukest videomänguajaloost? Siis võid ära osta kullakihiga kaetud Nintendo Wii mängukonsooli, mille omanikuks pidi algselt saama Ühendkuningriigi monarh Elizabeth II.

Kuldne Wii on hetkel enampakkumisel oksjonikeskkonnas Goldin. Artikli avaldamise hetkeks oli konsooli hind kerkinud 2000 dollarini.

24-karaadise kullaga kaetud Wii ei valminud Elizabeth II eritellimusel ja on tõenäoline, et kuninganna omanduses ei ole see kunagi olnudki. Kuldne Wii oli videomängutootja THQ reklaamitrikk, millega üritati 2009. aastal tähelepanu tõmmata oma peagi ilmuvale uuele mängule “BIG Family Games”. Kullaga kaetud konsooli ostja saab kaasa ka selle mängu koopia.

Lõpuks jõudis kuldne Wii kollektsionääri Donny Fillerupi omandusse, kes üritas konsooli maha müüa tervelt 300 000 dollariga, paraku küll edutult. Täna on konsool töökorras ja olemas on kõik mängimiseks vajalikud rekvisiidid. Kerged kulumisjäljed pultidel annavad ainu, et keegi on seda siiski mängimiseks kasutanud.

Kuninganna kuldse Wii lugu on samaaegselt huvitav ja kummaline. YouTube’i kanal People Make Games on konsoolist teinud suurepärase lühidokumentaali, mida saad vaadata siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.