Eesti startuppijad teevad uut kaardimängu, mis on Kickstarteris juba platsi puhtaks löönud

Tuntud Eesti startuppides töötavad IT-inimesed on valmis teinud uue kaardimängu Kuu koloniseerimisest.Foto: kuvatõmmis

Kui mainida selliseid firmasid nagu Bolt, Pipedrive, Twilio ja Guardtime, siis kaardimängud tõenäoliselt esimese asjana pähe ei karga.

Ja ometi on nendes tuntud firmades töötavad IT-inimesed loonud uhiuue mängu “Lunar Base”, mis on kõigest mõne päevaga Kickstarteris seatud rahastuseesmärgi mitmekordselt ületanud.

“Mis me ikka niisama õlut joome!”

Kui algselt seati eesmärgiks ühisrahastusega kokku koguda veidi üle 1500 dollari, siis loo avaldamise ajaks on “Lunar Base’i” toetatud juba peaaegu 20 000 dollariga. Uurisime järele, mida see kohalike itimeeste uus laineid lööv kaardimäng endast kujutab.

“Kaidol (Kaido Koort, toim.) küpses 2017 sügisel mõte, et teeks midagi asjalikku ka, mis me niisama õlut joome,” selgitab mängu turundamisega tegelev Hanno Sirkel.

“See polnud tal esimene niisugune mõte. Mõned aastad varem tegime SurfCasti, mis oli ilmateavituse äpp surfaritele. Ärilist väljundit me lõpuks ei suutnudki leida, sestap lõpetasime selle ära. Kuid teenus iseenesest sai vahva ja tegemise käigus sai omandatud hulk kogemusi.”

Tänaseks on “Lunar Base’i” tiim kasvanud rahvusvaheliseks mängutegijate kollektiiviks.Foto: “Lunar Base’i” Kickstarteri kuvatõmmis

Koos Koortiga kuuluvad “Lunar Base’i” tiimi teiste seas veel Joosep Simm Guardtime’ist, Martin Paroll ja Leila Toomet Boltist ning Erkki Lindpere Twiliost. Hanno ise töötab Pipedrive’is ning lisaks startuppijatele on tiimis ka meditsiinidoktor Silver Türk mängumehaanikate spetsialisti ja taustalugude looja rollis.

See ei ole muidugi “Lunar Base’i” tiimi täiskoosseis ja kolme aasta jooksul on mängutegijatega liitunud inimesi ka piiri tagant. “Aegamööda on liitunud veel tegijaid ning nüüd oleme juba päris rahvusvaheline seltskond: Eestist, Taanist, Tšehhist, Inglismaalt,” selgitab Sirkel. “Kokku on meid kümmekond.”

“Kõik meist olid vähem või rohkem lauamängudega kokku puutunud. Joosep näiteks osalenud ka Euroopa meistsivõistlustel “Magic the Gathering” nimelises kaardimängus. Aeg-ajalt mängisime koos mõnd lauamängu ja mõned meist olid kunagi proovinud ka mänge ise teha või nö. kodureegleid luua. Seega sai meie järgmiseks sotsiaalprojektiks lauamäng.”

Pivot Kuu peale

Enda kaardimängu luues lähtusid arendajad kolmest põhimõttest: mäng peab olema kiire, lihtsasti õpitav ning kergest kaasaskantav. Neid teese järgides on tänaseks valmis saanud “Lunar Base”.

“Mängus on iga mängija eesmärk ehitada Kuule baas ning kasvatada selle võimsust. Mahutada baasi elama koloniste, arendada teadust ja teenida raha,” avab Sirkel “Lunar Base’i” olemust. “Mõjuvõimuga sahkerdamine toimub ka, nagu päris eluski.”

Sirkel väidab ka, et algselt taheti Kuu asemel mängu tegevus asetada Marsile, kuid kui 2017. aastal mängu loomise peale mõtlema hakati tuli Marsiteemalisi mänge välja nagu seeni pärast vihma. Seetõttu otsustati teha pivot Kuule.

“Lunar Base” on disainitud lihtsaks ja kompaktseks, kuid siiski strateegiliseks.Foto: “Lunar Base’i” Kickstarteri kuvatõmmis

“Tahtsime, et mäng oleks kiire, see tähendab, et tema mängimiseks ei pea tingimata planeerima tervet õhtut,” räägib Sirkel. “Ning et ülespanekule ei kuluks lõputult aega.” Mängu Kickstarteri lehel mainitakse, et üks raund kestab maksimaalselt 30 minutit ja lubatakse, et “Lunar Base’iga” algust teha on lihtne.

“On olemas igasugu nö. “raskeid” lauamänge, kus on kohvritäis pudinaid ja mängima õppimiseks peab ülikoolis kursuse võtma,” selgitab Sirkel. “Me soovisime midagi lihtsamat, kuid tahtsime säilitada mitmekülgsuse ja strateegiamängu aspekti. Eesmärk oli kompaktne formaat, mida on hea kuhugi kaasa võtta.” 

Kõige selle tulemuseks on Sirkeli arvates mäng, mis sobib nautimiseks nii kaardimänguvõhikutele kui ka kogenud mängijatele.

“Arvan, et oleme leidnud hea tasakaalu õnne ja oskuse vahel. Ka kogenematu mängija näeb, et tal on võimalus, ning vana mänguhunt ei tüdine kergesti ära vaid leiab üha uusi kavalaid kombinatsioone.”

Kuubaase ehitatakse sobivaid kaarte üksteise kõrvale asetades.Foto: “Lunar Base’i” Kickstarteri kuvatõmmis

Rahalaevad jäävad tulemata

Kickstarteris on “Lunar Base’il” läinud väga hästi. Loo avaldamise hetkel on mängu toetanud üle 550 inimese. “Lunar Base” läheb trükki septembri alguses, mil Kickstarteri kampaania lõppeb, ja jõuab toetajateni jõulude ajal.

“Oleme kulutanud kokku tuhandeid tunde mängu arendamisele, testimisele, disainile, videote valmistamisele ja turundusele,” räägib Sirkel. “Kõlab mõnevõrra eepiliselt. Arvestades, et meid on tiimis üle 10 ning protsess on väldanud aastaid, saame parema konteksti.”

Kuigi “Lunar Base” on osutunud Kickstarteris edukaks, siis miljonärideks mängu tegijad saada ei looda.

“Suurt finantsedu pole me eesmärgiks seadnud,” kinnitab Sirkel. “Pigem omandame kogemusi toote arendamisest, loome midagi, millest võiks rõõmu olla laiemal publikul.”

“Kas panustatud aeg on seda kõike väärt? Äriprojektina võttes, ei ole,” teab Sirkel kindlalt öelda. “Hobina, ja sõpradega koos millegi ägeda tegemiseks, kahtlemata.”

“Lunar Base’i” valmimist saad ise toetada Kickstarteris. Lisaks sellele viska pilk peale ka mängu YouTube’i kanalil olevatele humoorikatele videotele.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.