Eestis luuakse ambitsioonikat arvutimängu, mis hakkab sulle tulevikus palka maksma

Kodumaine stuudio Lifelong Fund tahab kaotada piiri mängimise ja töö vahel.Foto: kuvatõmmis

Arvutimängude ja töö vahele tõmmatakse harjumuspäraselt kindel piir. Esimesega lööd niisama aega surnuks, teisega tood leiva lauale ja ronid karjääriredelil. Kodumaine mängustuudio Lifelong Fund näeb aga tulevikku, kus videomängude mängimise ja töö vahel barjääri ei eksisteeri. Mis siis, kui virtuaalses maailmas ringi mütates saavad ka arved makstud?

“Tegelikult sai mängu idee aasta tagasi alguse sellest, et minu hea sõber ja meie mängu visionäär Kristjan Kiis tuli kurtma, et tema tahaks sõpradega “Albion Online’i” mängida, kuid keegi ei saa, sest on vaja minna magama või tööle või jumal teab kuhu,” räägib Mihkel Leesment, Lifelong Fundi üks eestvedajatest.

“Kristjani suur unistus oligi teha mäng, mis väärtustaks mängimisele kulutatud aega rahaga. Et inimesed, kelle kirg on mängimine, saaksid seda teha ilma süümekateta, sest mängimine toob tulu.”

Mängijad on kliendid, keda tuleb hoida

See palgatöö ja videomängu hübriid on “Mortalis: Back to the Roots”, Eestis arendatav netipõhine massirollimäng, mis paneb suure rolli mängijate sisendile ja loomingule.

Valmiskujul peaks “Mortalisest” saama mäng, kus mängijate otsused ja teod mõjutavad oluliselt virtuaalmaailma eluolu ja ülesehitust. Mängijad ise loovad missioonid, lood ja kõikvõimalikud kasulikud virtuaalsed esemed, mida on võimalik pärisraha eest teistele edasi müüa.

“Kaasame mängijaid erinevaid asju ise looma, alates missioonidest ja lõpetades esemetega,” selgitab Leesment, kelle sõnul on tegu ellujäämiselementidega mänguga, nagu näiteks “Last Oasis”, “Conan Exciles”, “Valheim” või “ARK”, kus kõik esemed on mängijate enda loodud.

“Anname mängijatele võimaluse kaasa teha mängumaailma kujundamisel, lugude loomisel saab teha meie stuudioga otseselt koostööd,” jätkab Leesment. 

“Eesmärk on, et meie poolt on lugu, põnevus, maailm ja tööriistad liivakastis. Kuidas mängijad neid kasutavad, mõistavad ja maailma loovad, on väga suures osas juba nende enda fantaasia.”

Mängijatele plaanitakse pakkuda võimalust enda loodud asju teistele reaalse raha eest müüa. Foto: kuvatõmmis

Mänge, mis reageerivad mängijate tegudele, on ju loodud ka varem. Lifelong Fund plaanib aga mängijate osalusele ja panusele panna seniste massirollikatega võrreldes suurema kaalu. Juba on lauale käidud ka ideid, kuidas seda realiseerida

“Oleme välja mõelnud süsteemi, kuidas tunnustada kõiki, kes panustavad. Kuna igaühe panus võib olla erinev, näiteks ka destruktiivne käitumine mängusiseselt teiste mängijatega, siis on lahendused erinevad. Alates sellest, et enim kaastööd teinutele pakume osalust, kuni selleni, et mängusiseselt on teadetetahvlid või ausambad,” räägib Leesment.

“Eesmärk on see, et kui mängijad oma aega panustavad ja loovad mängu, siis see ei tohi jääda tähelepanuta. Mängijad on meie kliendid ja neid tuleb hoida ja tunnustada.”

Suured ideed neelavad suuri summasid

Kõik need suured ideed ongi hetkel veel just seda: ideed, mis eksisteerivad paberil ja loojate mõtetes. Programmeerimisega on küll alustatud, kuid seni on loodud gamejami raames üks väiksem minimäng. Leesmenti sõnul on praegu fookus loo kirjutamisel ja maailma visualiseerimisel.

“Teeme oma tööd täiesti ilma rahastuseta. Kõik meeskonnaliikmed töötavad vabatahtlikena ühise eesmärgi nimel – teha midagi suurt ja huvitavat,” selgitab Leesment. “Meeskonnas on meil umbes 15 inimest väga erinevatelt elualadelt. Meil on kirjanikke, kunstnikke, tõlke, häälnäitlejaid.” Professionaalset programmeerijat Lifelong Fundi tiimis veel ei ole.

Töö käib, aga lähiaastatel sa “Mortalist” veel ei mängi. Foto: kuvatõmmis

Leesmenti sõnul on lähiajal peaeesmärk teha valmis “Mortalise” digikanalid, et hakata looma fännklubi. Nende fännide toel plaanitakse tulevikus minna Kickstarterisse hiigelprojekti jaoks raha kaasama. Ka siin on Lifelong Fundi ambitsioonid kõrged: ühisrahastusega loodetakse koguda vähemalt 900 000 eurot.

“Kickstarter on plaanis 2021. aastal, kuid oleme asunud seisukohale, et me ei kiirusta,” räägib Leesment. “Meie jaoks on kõigepealt oluline saada kokku toetav fännibaas. Kui selleks läheb rohkem aega, siis lükkame Kickstarterit edasi.”

Seega ära veel täna päevapealt töökohta üles ütle. Läheb veel omajagu aega, kuni saad hakata arvutimängude mängimisega korralikku palka saama. “Mortalise” senise käekäigu ja tulevikuplaanidega saad tutvuda mängu kodulehel. Seal on olemas ka esimene kirjalik katkend mängu loost, mis annab kätte aimduse, millega võid tulevikus hakata raha teenima.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.