Mängud

Ekspert: PlayStation 5 tuleb järgmisel aastal, mängude arendus on täis hoos

PlayStation 4 Pro, algse PlayStation 4 edasiarendus, tuli turule 2016. aastal. Foto: Sony

Mängutööstuse asjatundja Daniel Ahmad väidab, et enamikel stuudiotel on juba olemas järgmise PlayStationi konsooli arenduskomplekt ja Sony stuudiote põhifookus on uuele masinale mängude arendamisel.

Ahmadi sõnul on Sony mängudivisjoni selle aasta esimese poole plaanid paigas, kuid aasta teises pooles on veel mänguruumi. Ta arvab, et teosed, mille Sony kuulutab välja PlayStation 4 konsoolile, plaanitakse suure tõenäosusega välja lasta ka PlayStation 5 peal.

Ametlikult ei ole PlayStation 5 kohta veel palju teada. Kõlakate kohaselt kutsutakse uut konsooli Sony siseselt koodnimega “Erebus”, kuid räägitud on ka millestki nimega “Project P”.

Kas “The Last of Usi” teist osa saab peagi mängida ka PlayStation 5 peal?Foto: kuvatõmmis

Väidetavalt on järgmise PlayStationi arendusprotsess juba lõpusrigel, kuna Ahmadi sõnul on enamikele mängustuudiotele Sony järgmise konsooli arenduskomplektid juba laiali saadetud ja Sony enda stuudiod tegelevad eelkõige PlayStation 5 mängude arendamisega. Konsool ise peaks Ahmadi spekulatsioonide kohaselt turule saabuma juba järgmisel aastal.

See tähendaks näiteks, et Sony eksklusiivteoseid loovad stuudiod nagu Naughty Dog (“Unchartedi” ja “The Last of Usi” seeriad), Guerilla Games (“Killzone’i” seeria ja “Horizon Zero Dawn”) ja Sony Santa Monica (“God of Wari” seeria) on juba hõivatud järgmisele PlayStationile mängude tootmisega.

Ahmadi sõnul on ta PlayStation 5 arenduskomplektide kohta kuulnud positiivset tagasisidet, kuid ametlikke uudiseid uue konsooli kohta on veel vara oodata.

Ta spekuleerib, et enne märtsis toimuvat Game Developers Conference’i ei räägi Sony järgmisest mängumasinast midagi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.