Mängud

Epic Games varastas Steamist jälle suure ja olulise mängu

"Metro: Ecodus" leidis endale uue kodu. Foto: Deep Silver

“Metro: Exodusest” sai eile järjekorde teos, mida saab arvutil osta vaid Epic Game Store’is. Need, kes on mängu Steami kaudu eeltellinud, saavad selle siiski jäkuvalt sealt kätte.

Veel eile hommikul oli võimalik “Metro: Exodust” Steamis jätkuvalt eeltellida, kuid täna on mängu Steami lehele ilmunud teatis, milles väidetakse, et mängu eksklusiivsed müügiõigused on liikunud teisele edasimüüjale.

See ei tähenda, et “Metro: Exodus” Stemiga lõplikult sidemed katkestab. Kõik, kes on mängu Steamist eeltellinud, saavad teose jätkuvalt sellest keskkonnast kätte. “Metro: Exodus” naaseb Steamis müüki aasta pärast väljalaset, seega 15. veebruaril 2020.

“Fortnite’i” arendaja Epic Gamesi poolt eelmise aasta lõpus loodud Epic Game Store on võtnud eesmärgiks saada Steami suurimaks konkurendiks. Lisaks “Metro: Exodusele” ilmub ekslusiivselt Epicu poes müügile ka märtsis ilmuv Ubisofti tulistamismäng “The Division 2”.

Tänu “Fortnite’i” röögatule kasumile on Epic Gamesil tõenäoliselt piisavalt raha, et mängustuudiotele eksklusiivsete müügiõiguste eest maksta. Arendajatele on ahvatlev ka asjaolu, et iga müüdud mängu pealt võtab Epic endale 12%, Steam aga 30%.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.