Mängud

Esmamuljed: “Cyberpunk 2077” on harudalne teemant, mida peab veel lihvima

"Cyberpunk 2077" on tagasi PlayStationi e-poes.Foto: CD Projekt RED

Ma olen radioaktiivsest kõrbest suurlinna neoontulede poole kihutav nomaad. Mu vaevu koos püsiva autolobudiku pagasiruumis on salapärane pakk, mis peab ilmtingimata Night Citysse jõdma. Jackie Welles, smuugeldaja, kellega ma poole tunni eest tutvusin, niheleb närviliselt kõrvalistmel. Ma ei usalda teda ning ma tean, et see tunne on vastastikune.

Selliselt algas minu “Cyberpunk 2077” seiklus, kuid olenevalt mängu alguses tehtud valikutest võib sinu teekond alata täiesti teisiti. Siit koorub välja CD Projekt REDi uusima mängu keskne filosoofia: valikuid on igal nurgal, ei ole ühte õiget teed. Ja valikuid on tõesti väga palju. Näiteks juba enne mängu algust saad valida lisaks oma tegelase muudele füüsilistele omadustele tema peenise pikkuse ja kubemekarvade stiili.

Kas kubemekarvadel on stiil? Või kutsutakse seda lõikuseks? Kes teab.

Maailm, mis kutsub avastama

“Cyberpunk 2077” võib on pesuehtne rollimäng. Sul on mitu erinevat karakteri defineerivat omadust, mida sa leveleid kasvatades ja punkte kulutades arendama hakkad. See mäng on loodud mitu korda läbimiseks: võimeid on palju ja erinevad variatsioonid soosivad erinevaid lahendusi. Mina näiteks tean juba, et kavatsen selle mängu vähemalt kolm korda algusest lõpuni läbi teha.

Jah, see tähendab, et “Cyberpunk 2077” tõepoolest meeldib mulle. Sellest õhkub igal sammul lademetes futuristlikku küberpungilikku atmosfääri. Tegelased on hästi kirjutatud ja hästi näideldud. Kaart ei ole maailma suurim, aga väga tihedasti erinevaid meeldejäävaid kohti, persoone ja sündmuseid täis pikitud. Su valikud päriselt ka mõjutavad mängus toimuvat ja sellel, kuidas sa oma tegelast arendad, on päriselt ka mängule tuntav mõju.

Tegelase arendamiseks pakub “Cyberpunk” mitmeid erinevaid võimalusi. Foto: kuvatõmmis

Eelkõige meeldivad mulle aga suure pildi kõrval väikesed detailid. Igasuguseid maailmale vürtsi lisavaid pisiasju on kõikjal nii palju, et Night City tõepoolest näib reaalse kohana, millel on ajalugu ja oma kultuur. “Cyberpunki” on ülimalt lihtne ennast ära kaotada ja see on alati olnud CD Projekt REDi mängude tugevaim külg.

Tehnilisi viperusi on oodatust rohkem

Kas kõik on korras, ilus ja hea? Ei, paraku mitte. Tehniliselt on “Cyberpunk” jätkuvalt üsna toores. Mina ei kuulnud enne mängule restardi tegemist oma tegelase jalgade liikumisest tekkivaid helisid. Paaril korral tegid kõrvaliste karakteride mudelid ebainimlikke liigutusi. Ja ürita mis sa üritad, aga minu auto, mis peaks ühe kõne peale kohale veerema, ei taha seda mingil juhul teha.

Tegu ei ole (vähemalt veel) katastroofiliste ja mänguisule pärssivalt mõjuvate vigade. Tõenäoliselt praak ajaga kaob. Ka CD Projekt REDi eelmine mäng “The Witcher 3” oli ilmudes üsna kesises seisus, kuid sai hiljem kasvuvaludest täielikult üle. Lihtsalt tea, et kui sa ootad praagivaba mängukogemust, siis vähemalt veel praegu “Cyberpunk” seda ei paku.

“Cyberpunk” on detailne ja kaunis, kuid vähemalt hetkel veel on siin liialt palju tehnilist praaki. Foto: CD Projekt RED

Muide, tasub meeles pidada, et väidetavalt jookseb “Cyberpunk” algse PlayStation 4 ja Xbox One’i peal eriti kesiselt. Siin pole midagi imestada, nende konsoolide sees on 7 aastat vana riistvara. Mina olen “Cyberpunki” proovinud seni veel Xbox Series X-il, kus kõik küll enam-vähem töötab, kuid vaevu. Kui sul on võimas arvuti, siis tõenäoliselt saad sa ka “Cyberpunkist” juba praegu kätte tehniliselt kõige stabiilsema soorituse.

Kas ma peaksin “Cyberpunki” mängima?

Jah, ma arvan, et sa peaksid “Cyberpunki” mängima. Esmamuljete põhjal on tegu tõepoolest unikaalse, kvaliteetse ja nauditava mänguga, mis pakub midagi uut ka teisel ja kolmandal ringil.

Kuid kas sa peaks “Cyberpunki” mängima kohe? Sellele küsimusele nii lihtne vastata ei ole. Kui sa suudad ära kannatada praegu seda mängu vaevava tehnilise praagi, siis lase käia. Kui ei, siis oota mõned nädalad või paar kuud – ajalugu on näidanud, et CD Projekt REDi mängud lähevad ajaga aina paremaks.

“Cyberpunk 2077” ilmus 10. detsembril arvutile ning PlayStation 4 ja Xbox One’i peale. Vanemate konsoolide versiooni saab mängida ka PlayStation 5 ja Xbox Series X-i peal, uue põlvkonna konsoolide jaoks mõeldud uuendus tuleb välja järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.