Mängud

“Fortnite’i” loojad toetavad mängutöötstust hiigelsummadega, mis võivad jõuda ka Eestisse

Rubriiki toetab

Epic Games ei kavatse “Fortnite’ga” teenitud rahahunniku otsas istuda, vaid jagab seda heldelt laiali. Epic MegaGrants on 100 miljoni dollari suurune stipendiumifond, millega toetatakse laiemalt mängutööstuse arendamist.

Stipendiumile võivad kandideerida Unreal Engine’it kasutavad mänguarendajad, multimeedia stuudiod ja tööstuslahenduste arendajad. Toetust jagatakse ka haridusporogrammidele ning mängundust ja 3D graafikat loovate vabavaraliste tööriistade arendajatele.

Viimasesse kategooriasse kuulub Blender Foundation, msis tegeleb vabavaralise 3D graafikaprogrammi Blender arendamisega. Hiljuti teatas Epic Games, et toetab Blenderit 1,2 miljoni dollariga, mis on mänguarendajatele igati hea uudis

2015. aastal asutas Epic Games 5 milljoni dollari suuruse mänguarendajatele suunatud programmi Epic’s Unreal Dev Grants. Epic MegaGrants on selle algatuse otsene järglane, mis on kasvanud mahult ja on ka toetatavate valdkondade hulgalt.

Ka Eesti mänguarendajatel ja disaineritel ei tasu sellest rahastamisvõimalusest mööda vaadata. Kandideerimistingimused on pigem on pigem mõistlikud ja tegu võib olla jätkusuutliku meetodiga enda projekti rahastamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.