Mängud

Fotod: Jaguar lõi uue futuristliku hüperauto, millega saad sõita kodusel teleekraanil

Uue Jaguariga sõitmiseks pead PlayStation 4 ostma.Foto: Polyphony Digital

Briti autotootja Jaguar on loonud uue elektrilise hüperauto, mis kanna uhket nime Jaguar Vision Gran Turismo Coupé. Konks seisneb selles, et see masin hakkab eksisteerima vaid virtuaalselt videomängus “Gran Turismo Sport”. Vähemalt esialgu.

Vision Gran Turismo Coupé võtab eeskuju mitmetest ajaloolistest Jaguaridest, eriti C- ja D- Type’ist. “Gran Turismos” on virtuaalses Jaguaris peidus umbes 1000 hobujõudu ning masin kiirendab nullist sajani alla kahe sekundiga. Kui pedaal põhja litsuda, siis küündib Visioni tippkiirus 320 kilomeetrini tunnis.

Foto: Polyphony Digital

Kuna tegu on siiski futuristliku hüperautoga, siis on masinasse sisse ehitatud ka tehisintellekt KITT-E. Tegu on reaalses elus (veel) mitteeksisteeriva tehnoloogiaga, mis aitab sõitjal-mängijal navigeerida hologrammide abil.

Uus Jaguar loodi Sony poolt 2013. aastal algatatud Vision Gran Turismo programmi raames, mis kutsub üles autotootjaid looma mängu jaoks futuristlikke masinaid. Mitmed masinad, mis on algselt loodud “Gran Turismo” jaoks on lõpuks ka reaalselt valmis ehitatud, näiteks Toyota FT-1 või Audi E-Tron Vision Gran Turismo.

Foto: Polyphony Digital

Seega ei saa välistada, et ühel päeval näeme ka uut Jaguari hüperautot tehasest välja sõitmas, kuid kõigepealt alustab masin teekonda videomängust. Jaguar Vision Gran Turismo Coupé lisatakse PlayStation 4 saadaval olevasse “Gran Turismo Sporti” novembri lõpus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.