Geeniuse edetabel: 2020. aasta parimad PlayStation 4 mängud

Vaatame tagasi PlayStation 4 lõppevale aastale.Foto: Sucker Punch/Sony

PlayStation 4 lõpetab oma viimase teenistusaasta kõrgel noodil. Ilmus mitmeid suurepäraseid mänge, mida mäletatakse veel ka mitme aasta pärast.

Alt leiad viis 2020. aastal PlayStation 4 peale ilmunud mängu, mida peaksid kõik Sony konsooli omanikud kindlasti mängima.

Foto: Media Molecule/Sony

5. Dreams

Koroonarütmis kulgenud 2020 tundub lõputu ja seega võib olla keeruline meeles hoida neid mänge, mis ilmusid aasta esimestel kuudel. “Dreams” on üks sellistest mängudest: see jõudis kohale veebruaris, kuid väärib jätkuvalt mängimist ja meeles pidamist.

“Dreams” on ideaalne tööriist lennuka kujutlusvõimega mängufännile, kes tahab ise midagi luua. Sulle antakse ette suur tööriistakast erinevaid vahendeid, mille abil saad ise lüüa ülimalt detailseid väikesed mänge, videoid või muud virtuaalset kunsti. Võimaluste rohkus tundub algul hirmuäratav, kuid neile, kes tahavad ja viitsivad süveneda, seletatakse kõik lihtsalt lahti.

Ajaga on “Dreams” läinud aina paremaks. Tõsiselt andekad inimesed on loonud suurepäraseid väikeseid mänge, mille eest võiks hea meelega lausa peale maksta. Ja tõenäoliselt jätkab “Dreams” kasvamist ka tulevikus.

Kui sa tahad midagi mängida, aga ei tea, mis see olla võiks, siis proovi “Dreamsi”. Siit leiad andekate tegijate mängukesi, mida kuskil mujal ei ole.

Foto: Atlus/Sony

4. Persona 5 Royal

“Persona 5” ei ole mingil juhul uus mäng. Jaapanis nägi see ilmavalgust juba 2016. aastal. Kuid selle mängu kaasajastatud ja laiendatud versioon alapealkirjaga “Royal” ilmus läänes alles tänavu kevadel.

Eestlaseid ei ole Jaapani mängude kõige suuremad fännid, kuid ma võin sulle lubada, et “Persona 5 Royal” on parim mäng, mida sa kunagi proovinud ei ole. See koosneb sajast erinevast mängumehaanikast, millest ükski ei tundu üleliigne ega kasutu. See mäng on suur, kuid miski pole kasutu augutäide.

Meelde jääb ka “Persona 5” üllatavalt täiskasvanulik lugu keskkoolis käivatest “varastest”, kes avastavad, et suudavad siseneda inimeste alateadvusesse, et panna neid avalikult tunnistama nende suurimaid patte. Iga inimese alateadvus näeb välja unikaalselt erinev, peegeldades nende iseloomu eriärasusi.

Üks soovitus: varu aega. “Persona 5” algne versioon oli juba tohutult pikk ja “Royal” on veel suurem. Aga mida paremat on sul pandeemia ajal kodus passides ikka teha?

Foto: Square Enix/Sony

3. Final Fantasy VII Remake

1997. aastal ilmunud “Final Fantasy VII” on üks legendaarsemaid videomänge, mis eales loodud, ja selle kevadel ilmunud uuendatud versioon tõestas, et see meeldib ka nooremale publikule.

“Final Fantasy VII Remake” ei ole pelgalt vana mängu natukene putitatud ja kõpitsetud versioon, vaid nullist modernsele tehnoloogiale üles ehitatud tänapäeva standarditele vastav mängukogemus.

Tuttavad tegelased ja kohad näevad välja võrratud, siin on jätkuvalt olemas klassikalise “Final Fantasy” hing, mis tegi algse mängu niivõrd nauditavaks. Uue särava kesta sees on korralik doos puhast nostalgiat.

Uus “Final Fantasy VII” on suurepärane mäng, mis sobib hästi ka neile, kes algset versiooni proovinud ei ole. Nüüd jääb ainult üle oodata teist osa, mis ilmub juba PlayStation 5 peale.

Foto: Sucker Punch/Sony

2. Ghost of Tsushima

“Ghost of Tsushima” on kõnekas näide sellest, et PlayStationi eksklusiivsed mängud on konkurentide parimatest ponnistustest jätkuvalt peajagu üle.

Üksiku samurai Jin Sakai mäss mongolitest sissetungijate vastu viis meid kohta, mida mängud sageli ei külasta – feodaalajastu Jaapanisse, mis näeb välja graafiliselt eriti muljet avaldav.

Erinevalt mitmest teisest avatud maailmaga mängust ei ole “Ghost of Tsushima” ka liialt suur ja laialivalguv. Kõike on piisavalt ja raske on leida asju, mis mängu ei sobiks.

“Ghost of Tsushima” jääb PlayStation 4 viimaseks suureks eksklusiivseks mänguks. See on ju ainult hea – Sony eelmise põlvkonna konsool lõpetab eriti kõrgel noodil.

Foto: Naughty Dog/Sony

1. The Last of Us Part II

Raske on leida mängu, mis oleks sel aastal tekitanud inimestes veel vastakamaid tundeid. Uut “The Last of Usi” on nimetatud üheks parimaks mänguks eales ja ka täielikuks põrumiseks.

“The Last of Usi” teise osa väärtus seisneb traditsioonide lõhkumises. Kas need tegelased, keda me teame ja armastame, on ikka kangelased? Millised võivad olla armastusest sündinud, kuid ülimalt isekate tegude tagajärjed? “The Last of Us Part II” lahkab karmilt raskeid teemasid ja teeb seda edukamalt kui mis tahes teine videomäng.

Ja kui selle mängu sisu sulle ei meeldi, siis hinda vähemalt arendajate tehnilisi saavutusi. Tegu on PlayStation 4 vaieldamatult kõige kaunima ja tehnoloogiliselt keerukama mänguga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.