Mängud

Hiinas keelustati koroonateemaline valitsust kritiseeriv mäng “Coronavirus Attack”

Kollane patogeen punasel taustal on taotluslikult loodud meenutama Hiina lippu.Foto: Steam

Rubriiki toetab

Hiina Rahvavabariigis on põlu alla sattunud arvutimäng “Coronavirus Attack”, kus mängijad peavad salajases laboris loodud koroonaviirusega kaaskodanikke nakatama, et nad riigist ei põgeneks.

“Coronavirus Attacki” Steami lehel kirjutatakse mängu sisukirjelduses, et valla on pääsenud haigus, mis muudab inimesed isekateks zombideks, kes soovivad Hiinast lahkuda, eeldatavasti selleks, et mitte riigi hüvanguks töötada. Nende inimeste peatamiseks loodi salajases laboris koroonaviirus.

Põgenevate zombide suunas peab tulistama koroonaosakesi. Foto: Steam

Mängu visuaalne keel imiteerib selgelt Hiina lippu: mängija kehastub erkkollaseks koroonaviiruse patogeeniks ja peab punasel taustal ringi jooksvate inimeste suunas viiruseosakesi tulistama.

Mängides vastavaid ülesandeid täites saab lahti lukustada ka erinevaid saavutusi, millel on otseselt Hiina poliitikale kriitilised nimetused, nagu näiteks “Liberate Hong Kong”, “Free Tibet” ja “Taiwan is not China”.

Viirust on võimalik ka edasi arendada. Foto: Steam

MythZsGame, mängu anonüümseks jääda sooviv looja ja levitaja kinnitab, et “Coronavirus Attacki” eesmärk on tõepoolest kritiseerida Hiina valitsust ja riigi võimetust koroonaepideemiaga efektiivselt toime tulla.

Lisaks poliitikutele kritiseerib mäng ka viiruse leviku alguspunktiks olnud Wuhani elanikke, kes põgenesid linnast enne kui karantiin jaanuaris kehtima hakkas.

Hiinas on “Coronavirus Attack” keelustatud, kuid Eestis on see Steamis jätkuvalt saadaval ja maksab hetkel 1,57 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.