Mängud

“Hiis” on Eesti kooliõpilaste loodud uus arvutimäng salapäraste jookide tarbimisest

Kui tahad teada, mida jook teeb, siis põhjani!Foto: Bottled Fantasy Games

Rubriiki toetab

Gustav Adolfi gümnaasiumi õppurite loodud õpilasfirma Bottled Fantasy Games avaldas Steamis arvutimängu “Hiis”, kus mängija peab valmistama võlujooke ja neid katse-eksitus meetodil testima.

11. veebruaril ilmunud “Hiis” on avataud maailmaga mäng, kus üksikul saarel elav peategelane peab koguma võlujookide valmistamiseks taimi, mida on arendajate sõnul mängus üle kolmekümne.

Foto: Bottled Fantasy Games

Võlujooke on mängus üle neljakümne ja nende toimed on erinevad. Osad eliksiirid panevad mängumaailmas leiduvad esemed liikuma, hiiglaslikuks või helendama, teised joogid panevad mängija kõrgustesse hüppama. Jookide efektide avastamiseks tuleb neid kokku segada ja manustada. Pärast seda kantakse retseptid koos toimega märkmikku, et saaksid võlujooke kiiresti taasluua.

Peamiselt on tegu mänguga avastamisest ja jookide loomisest ning suuremat narratiivi siit otsida ei tasu. Siiski saabub saarel aeg-ajalt pudelitesse pistetud sõnumeid, mille edastajad soovivad, et mängija teeks valmis kindla toimega võlujoogi. Nüüd saab mängija ülesandeks leida õiged koostisosad ja palutud eliksiir valmis keeta.

Foto: Bottled Fantasy Games

Lisaks võlujookide valmistamisele on mängijal võimalik erinevate maailmast leitud esemetega ka oma kodu kaunistada. Kokku on mängus kolm suuremat regiooni: metsane, lumine ja kõrb. Kõik need kohad pakuvad erinevaid võlujookide koostisosi ja kodu ehtimiseks kasutatavat kraami.

“Hiis” on kõigest viie gümnasisti loodud mäng, mida hakati arendama eelmise aasta septembris. Alates eelmisest reedest on “Hiis” saadaval Steamis, kus maksab 10 eurot.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.