Mängud

Kas selline on järgmine Sony mängukonsool?

Kas Sony töötab kaasaskantava mängukonsooli kallal? Foto: imago/IP3press/Scanpix

Lõuna-Koreas tehti avalikuks Sony 23. novembril esitatud patenditaotlus, mille põhjal on alust arvata, et töötatakse uue pihukonsooli arendamise kallal.

Piltide põhjal näib, et tegu on kaasaskantava konsooliga, mis sarnaselt Nintendo Switchile koosneb ekraanist ja selle külgedele kinnituvatest mängupultidest. Veel spekuleeritakse, et uue masina näol võib tegu olla Sony järgmise suurkonsooli, PlayStation 5 kaasaskantava osisega. Ametlikult ei ole Sony veel ühtegi uut mängukonsooli välja kuulutanud.

Sony esimene pihukonsool, PlayStation Vita, jõudis turule 2011. aastal, kuid ei suutnud järgnevate aastate jooksul mängusõprade südameid võita, mistõttu on Sony otsustanud Vita tootmise 2019. aastal lõpetada. Samas on ka loogiline, et firma on uuesti hakanud lootusrikkalt kaasakantavate konsoolide suunas piiluma – eelmisel aastal ilmunud Nintendo Switch on osutunud ülimalt populaarseks mängumasinaks.

Hetkel on Sony mängudivisioni suurimaks müügiartikliks 2013. aastal turule jõudnud PlayStation 4, mida on tänaseks müüdud üle 86 miljoni ühiku.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.