Mängud

Kõige haruldasem PlayStationi mäng maksab juba üle 11 000 dollari, kuigi ilmus alles aprilli alguses

Kollektsionäärid jooksevad "Poop Slingeri" peale tõenäoliselt tormi.Foto: eBay kuvatõmmis

VG24/7 annab edasi uskumatuna tunduva loo mängust nimega “Poop Slinger”, millest on juba saanud PlayStation 4 kõige rariteetsem füüsiline videomäng.

“Poop Slinger”, mille nimi annam aimu, et tegu on mänguga kaka loopimisest, ilmus Steamis ja PlayStationi e-poes eelmise aasta augustis. Aprilli alguses paisati ringlusesse ka PlayStation 4 versiooni füüsilised koopiad ja neid müüdi kokku kõigest 84 ühikut. See teeb “Poop Slingerist” Sony konsooli kõige haruldasema mängu.

1000 eksemplari kakaloopimismängu

Diggidy.neti poolt arendatud “Poop Slingeri” füüsiliselt PlayStation 4 peale toomise vastu näitas üles huvi firma nimega Limited Rare Games. Tegu oli väidetavalt USAs Lõuna-Carolinas paikneva ettevõttega, mille töötajate nimistusse kuulus vaid üks Vene päritolu härrasmees.

Haruldane “Poop Slingeri” füüsiline koopia.Foto: VG24/7

See sama mees võttis “Poop Slingeri” füüsiliste koopiate loomiseks ja levitamiseks pangalaenu ja lasi vastavalt Sony nõudmistele valmis teha 1000 eksemplari. See on väikseim arv füüsilsi koopiaid, mida Sony levitada lubab.

“Poop Slinger” läks müüki 1. aprillil hinnaga 33,99 dollarit ja asjad hakkasid kohe kiiva kiskuma. Esiteks, veebikeskkonnas, kust mängu soetada sai, oli lihtsalt valgel taustal pilt mängu pakendi kaanest, suur “osta nüüd” nupp ja omandiõiguse info, milles poolt oli vene keeles. Olenemata sellest, et Sony tootmismiinumum on 1000 koopiat, lubati ära müüa 820 eksemplari kakaloopimismängu.

Ühe päevaga pankroti

Päeva jooksul mõned koopiad ikka müüdi ja hing tõusis 50 dollari peale, kuid sellest ei piisanud. Limited Rare Games postitas Twitterisse, et mänge ei müüda piisavalt ja nad peavad võib-olla uksed sulgema. Hiljem postitati ka, et kui päeva lõpuks mänge läbi ei müüda, siis on firmaga lõpp. Mainiti ka, et liiga paljud arvavad, et tegu on lihtsalt naljaga.

“Poop Slingeri” füüsilise koopia ilmumispäeva lõpuks oli suudetud maha parseldada vaid 84 eksemplari ja levitaja pidigi uksed sulgema. Kuna kõik see toimus 1. aprillil, arvasid paljud, et tegu oli naljaga, kuid ei – arendaja Diggity.net kinnitab, et tegu oli täiesti reaalse ja legitiimse ettevõtmisega.

3 zombikaarti kakaloopimismängus?Foto: Maddasa Hateri Twitteri konto kuvatõmmis

Legitiimsuse argumenti toetab ka asjaolu, et mängu ostnud kliendid on teose juba kätte saanud. Need 84 inimest on nüüd kõige rariteetsema PlayStation 4 füüsilise mängu omanikud. Kuigi Limited Rare Games ei suutnud “Poop Slingerist” ka 30 dollariga lahti saada, müüakse nüüd eBays koopiaid enam kui 11 000 dollariga.

Kogu “Poop Slingerit” ümbritsev eepos on tragikoomiline ja natukene kurb. Loe pikemat lugu portaalist VG24/7.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.