Mängud

Koroona tõttu on Eestis Nintendo Switchi hind kerkinud enneolematult kõrgeks

Euronicsis on Switch nüüd odavam

Foto: Nintendo

Uuendatud 18.09. Nüüd saab Euronicsist Nintendo Switchi kätte soodsamalt. Konsooli hind on kukkunud 400 euro pealt 369,99 euro juurde.

Esialgne lugu. Koroonaepideemia ajal on eestlased usinalt Nintendo Switchi usku pöördunud. Switch müüb nii edukalt, et edasimüüjad on Nintendo konsooli hinda korralikult tõstnud.

Kui Nintendo Switchi uusim V2 mudel Eestis müügile jõudis, siis maksis see mitmel pool umbes 320 eurot, kuid hiljuti on Switch enamikes Eesti elektroonikapoodides läbi teinud korraliku hinnatõusu. Näiteks Euronicsis oli Switchi hind kevadel veel 359 eurot, kuid täna küsitakse selle eest 400 eurot.

Koroona teeb konsoolid kalliks

Euronicsi turundusdirektori Kristjan Terase sõnul on konsooli hinna uutesse kõrgustesse kergitanud koroona tekitatud raskused.

“Varasemast erinev müügihind on tingitud jätkuvast viiruslikust olukorrast kogu maailmas, mille tõttu on valitud toodete saadavus häiritud,” kinnitab Terase.

“Selleks, et tagada kaupade olemasolu Euronicsi kauplustes, olime sunnitud ajutiselt kasutama alternatiivseid hankeallikaid, millega paraku kaasnes varasemast kõrgem sisseostuhind. Meie kogemus näitab, et teatud toodete tarnimisega on tekkinud raskusi, mistõttu oleks mõistlik pikalt planeeritud oste mitte väga kaugesse tulevikku lükata.”

Saab ka odavamalt

Kui sa uue Switchi eest 400 eurot maksta ei soovi, siis olemas on ka soodsamaid alternatiive. Näiteks Euronicsis on müügil Nintendo Switch Lite 259 euroga, mis tähendab, et alghind on kerkinud vaid 10 euro võrra.

Lite’i ei ole võimalik aga telekaga ühendada ja seda saab mängida ainult üksi. Paljude jaoks seisneb Switchi võlu just võimaluses mänge koos nautida. Lite seda paraku ei võimalda, kui just ei mängita üle interneti.

Eestis saad tavalise Nintendo Switchi odavamalt kätte näiteks Arvutitargast, kus maksad konsooli eest 359 eurot. Kuid kõige odavam valik on hetkel Amazon. Saksamaa Amazoni e-poes on Switchid saadaval umbes 320 euroga, millele lisandub veel umbes 20 eurot tarnekulusid. Küll aga peab sealt tellides leppima vaid aastase garantiiga

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.