Mängud

Korralik pettumus: hiiglaslik ja paljulubav “GTA 6” leke osutus võltsinguks

"GTA 6" leke tundus tõepoolest liiga hea, et tõsi olla.Foto: Rockstar

Mõne päeva eest levis internetis kulutulena tohutu infoleke “GTA 6” kohta, milles kirjeldati mängu ülima detailsusega. Nüüd on teada, et leke on suurejooneline võltsing, mille korraldas inimene, kes on ka varem valeinfot levitanud.

“GTA 6” infolekke lükkas ümber juutuuber LegacyKillaHD, kes väidab, et mängu kohta käivad detailid lekitati libakontolt. Tema sõnul on valeinfo levitamises süüdi Jack Michael Swanley, kes väidab Facebookis ja Linkedinis, et töötab Rockstaris ja teab seega, mis stuudios toimub.

Tuleb välja, et Swanley sotsiaalmeediakontod on kõigest suitsukate, mille taga ei eksisteeri reaalset inimest. Tema nüüdseks kustutatud Facebooki profiilil kasutati näiteks suvalisi internetist leitud pilte. Lisaks sellele väidab Rockstari personaliosakond, et Jack Michael Swanley nimelist inimest ei ole firmas kunagi töötanud.

“GTA 6” leke ei ole esimene kord, mil Swanley valeinfo levitamisega vahele jääb. Kahe aasta eest lekitas ta hulga detaile ka toona veel ilmumata “Red Dead Redemption 2” kohta, kuid ka siis paljastas LegacyKillaHD, et Swanley info on väljamõeldis. Lisaks juutuuberile on “GTA 6” lekke võltsinguks tunnistanud ka Kotaku ajakirjanik Jason Schrier.

Kui miski tundub liiga hea, et tõsi olla, siis tõenäoliselt see nii ongi, ja “GTA 6” leke tundus tõepoolest kahtlaselt detailne ja infoküllane. Jääme ootama aega, mil Rockstar järgmise “GTA” kohta midagi konkreetsemat ütleb.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.