Lapsevanem soovitab: 5 vägivallatut videomängu, mida kodus olles koos perega mängida

"The Gardens Between" on mõnus mõistatusmäng, mis sobib igas eas mängijatele.Foto: The Voxel Agents

Eestis on välja kuulutatud eriolukord, mil on keelatud kõik rahvakogunemised ja tuleb püsida kodus. Tubane aeg tuleb arukalt ning meeldivalt ära sisustada ning meie pakume omalt poolt natukene abi.

Siin on viis videomängu, mida sobivad ideaalselt perega mängimiseks. Valisime välja mängud, milles ei ole füüsilist vägivalda ega õudust tekitavaid elemente ning hetkeseisuga on kõik all toodud mängud Xboxil ja arvutil kasutatavas Gamepass teenuses saadaval.

1. The Gardens Between

Mida teha, kui kõik kodus olevad pusled on kokku pandud, ristsõnad lahendatud ja mõistatused mõistatatud? Vastus: proovida virtuaalset nuputamist.

Mängu peategelasteks on poiss ja tüdruk, kes satuvad juhuslikult veidrasse dimensiooni, kus kõik on natukene pärismaailma sarnane, aga samas ei ole ka.

Peategelastel tuleb igal tasemel manipuleerida enda ümbrust aega edasi ja tagasi kerides, et leida väljapääs. Mängu tempo on aeglane, aga mõttejõudu nõuab see üksjagu ning isikupära on siin küllaga.

2. Lonely Mountains: Downhill

Tore mäng jalgrattaga suurtel kiirustel allamäge kihutamisest. Selle lausega on tegelikult kõik öeldud. Väga hea juhitavusega, minimalistlik ning ekstreemselt rahuldust pakkuv maastikuratta mäng.

Ei mingit punktide süsteemi, ei mingit võrgumängu ning ei mingit muusikalist tausta. On vaid värske õhk ja looduse helid saatmas laskuvat ratturit.

3. Pikuniku

Mõned ehk mäletavad mängu nimega “Dizzy: The Fantastic Adventure”. “Pikuniku” on sisuliselt sama asi, aga naljakam, värvikam, paremini mängitav ning ägedama heliribaga.

See on mõistatuste ja platvormimängu elementidega seiklusmäng, kuhu on lisatud metrodvania elemente. Dialoog ning mõistatused on väga humoorikad. Ilus ja värviline graafika sobib pere pisimatele ning naljakas, kuid väljakutsuv sisu kõnetab pere vanemaid liikmeid.

4. Old Man’s Journey

See on mäng ühe vana mehe eluloost. Mängija liigutab erinevaid platvorme, et tegelast lägi tasemete juhtida. Mängu käigus rullub lahti liigutav lugu ühe eaka härra tegemistest.

Tegu on pigem visuaalse jutustusega, kus mängijal ei ole vaja kiireid reflekse, vaid lihtsalt natukene mõelda ning katsetada. Lool on kerge muinasjutu hõng ning seetõttu sobib seda hästi näidata ja tõlkida pere pisimatele mängijatele.

5. Super Lucky’s Tale

Mõnusa vanakooli mekiga kolmemõõtmeline platvormimäng. Väike rebasepoiss peab lahendama mõistatusi, ületama takistusi ja saama hakkama pahalastega, et oma kodupaika ning sõpru aidata.

See on pealtnäha lõbus ja värviline lastemäng, mis nõuab kohati rohkem näpuosavust ja kiirust, kui mõnel noorel mängijal olema juhtub.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.