Mängud

Maailma populaarseima mängu arendajad 100-tunnistest töönädalatest: see tapab meid ära!

Maailma suurima videomängu pildil hoidmine läheb arendajatele kalliks maksma.Foto: Epic Games

Maailma populaarseima mängu “Fortnite’i” arendajad töötavad üle pea 100 tundi nädalas, et fenomenaalselt hiiglaslikku mängu relevantsena hoida, kirjutab Polygon. Need, kes ebainimliku töötempoga kaasa ei lähe, peavad sageli uue ametikoha leidma.

Näiteks mainitakse, et “Fortnite’i” arendusstuudio Epic Gamesi ülemused nõuavad koheseid muudatusi kõigele, millega fännid rahul ei ole. Stuudio töötajad on sunnitud sageli ära jätma isiklikke plaane ja töötama eraelu arvelt.

“Kui mingi mängu versioon mängijatele ei meeldi, siis öeldakse tavaliselt ülevalt, et selle peab kohe ära muutma,” selgitab üks allikas. “Kõik tuuakse kohe tööle, olenemata inimeste plaanidest. See on hea viis, kuidas mängu toetada, kuid sellisel tempol on oma hind.”

Väidetavalt on kõige raskemas olukorras Epic Gamesi arendajad, kvaliteedikontrolli ja klienditeeninduse üksused. Nendes divisjonides töötatakse keskmiselt 70 tundi nädalas ja mõned inimesed veedavad tööl ka 100 tundi nädalas.

Töö “Fortnite’i” kallal on pidev ja lõppematu. Foto: Epic Games

“Kõik peab juhtuma kohe,” räägib üks allikas. “Kui näiteks mingi relv katki läheb, siis me ei saa seda mängust eemaldada ja järgmise uuendusega korda teha. See peab kohe korda saama ning samal ajal kui me vigu parandame, töötame me ka järgmise uuenduse kallal. See on hullumeelne.”

Seaduslikult ületunnid kohustuslikud ei ole, kuid Epic Games vaatab siiski viltu nendele, kes üle normi panustada ei soovi. Väidetavalt on protesteerijatel keeruline firma sees karjääriredelil kõrgemale tõusta, kuid vahel vallandatakse ühe mööda lastud tähtaja pärast ka töötajaid, kes teevad pikki ületunde.

“See tapab meid ära,” selgitab üks Epic Gamesi töötaja. “Miski peab muutuma. Ma ei näe, kuidas me saame nii edasi minna. Alguses oli kõik korras, sest “Fortnite” oli suur hitt ja me lahendasime uusi ja huvitavaid probleeme. Nüüd on töö lihtsalt lõputu.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.