Mängud

Mängufännid ehitasid hiiglasliku Donald Trumpi maketi lihtsalt selleks, et sellele tuli otsa panna

Hispaania mängufännid pilavad Trumpi plaani ehitada USA ja Mehhiko vahele müür. Foto: Kotaku

Hispaania lõunaosas asuvas Valencia linnas lõppes äsja iga-aastane Fallas festival, mille raames ehitatakse kuulsuste ja ajalooliste isikute kujusid ning pannakse neile tuli otsa.

Tänavusel festivalil köitis mängufännide tähelepanu makett, mis kujutas Donald Trumpi ja mängumaailma tuntuima primaadi Donkey Kongi ristsugutist. Maketti oli kaasatud ka Super Mario, kelle suunas Donkey-Trump tünne loopis. Tünnidele olid kirjutatud erinevad poliitiliselt laetud sõnad, nagu näiteks “kaubandussõda” ja “rassism”.

Mario põgenemas rassismitünnide eest.Foto: Kotaku

Maketi juurde kuulus ka väga äge mängukonsooli NES pult, mis oli samuti poliitiliselt sapine. Nuppude funktsioonid olid Trumpi korralikult tögavad: ühe noole juurde on kirjutatud “säutsu agressiivselt”, vihjates USA presidendi Twitteri lembusele, teine nool aktiveerib aga “üleoleva kõnepruugi”.

Puldil olev tootja nimi on samuti sõnamäng. Nintendo asemel on maketipuldil hoopis kirjas “Noentiendo”, mis tähendab hispaania keeles “ma ei saa aru”.

Mängupult, mis paneb Twitteris säutsuma.Foto: Kotaku

Tegu on maketiga, mis pilab Donald Trumpi plaani ehitada USA ja Mehhiko vahele eraldav müür. Trump istub ehituskraanade otsas ja loobib poliitiliste sõnumitega tünne eemale jooksva Mario poole, kes näib peas kandvat Mehhikost pärit laia äärega sombreerot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.