Mängud

Microsofti striimimisplatvormi surm tõi selle suurimatele staaridele sisse tohutult raha

Tyler "Ninja" Blevinsi ja Michael "shroud" Grzesieki tegi põhja läinud Mixer tohutult rikkaks.Foto: Dexerto

Paari päeva eest teatas Microsoft, et sulgeb enda striimimisplatvormi Mixer. Tegu on mõneti üllatusliku arenguga, kuna Microsoft oli suurte summadega Mixerisse meelitanud tohutu jälgijaskonnaga striimijaid nagu Tyler “Ninja” Blevinsi ja Michael “shroud” Grzesieki. Kuigi Mixeri sulgemine jätab nad ajutiselt striimimisplatvormita, siis tundub, et see tõi Ninjale ja shroudile kaasa väga võimsa palgapäeva.

Blevins oli esimene tohutu jälgijaskonnaga striimija, kes eelmisel aastal Twitchile selja keeras ja eksklusiivselt Mixeris striimima hakkas. Selleks oli Microsoftil vaja Ninjale välja kirjutada aga väga mitme nulliga tšekk – Bloombergi andmeil pidi Blevins teenima kolme kuni viie aastaga umbes 40 miljonit dollarit.

Magusa lepingu suutis väidetavalt välja kaubelda ka Grzesiek, kes samuti mõne aja eest Mixeri enda uueks koduks valis. Kuuldavasti pidi Microsoft talle maksma umbes 8-13 miljonit dollarit aastas selle eest, et ta eksklusiivselt Mixeris videomänge mängiks.

Nüüd on Mixer kadunud, kuid platvormi suurimad staarid enda rahast ilma ei jää. Microsoft hakkab tulevikus kasutama Facebook Gamingu striimimisplatvormi ja väidetavalt oli Facebook valmis Ninjale ja shroudile tehtud pakkumist lausa kahekordistama, kuid sellest pakkumisest ütlesid mehed ära. E-spordi ajakirjanik Rod Breslau väidab, et Microsoft on siiski sunnitud Ninjale, shroudile ja teistele striimijatele välja maksma neile lubatud summad, mis on tohutult suured.

Breslau väidab, et Mixeri sulgemine tõi Ninjale sisse tervelt 30 miljonit dollarit. Shroudi teenistus jäi “vaid” 10 miljoni dollari juurde. Ninjaga seda võrrelda ei anna, aga vaevalt, et mees nälga jääb. Asjaolu, et Facebook oli valmis need summad kahekordistama näitab, kui oluliseks peavad suurfirmad tohutu jälgijaskonnaga striimijate mõjuvõimu.

Ninja ja shroud ei ole veel kinnitanud, millisel platvormil nad tulevikus tegutsema hakkavad. Paljud spekuleerivad siiski, et Twitch saab oma suurimad staarid peagi tagasi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.