Mängud

Microsoftile kuuluvad nüüd “The Elder Scrolls”, “Fallout”, “Doom” ja veel mitmed tuntud mängufrantsiisid

"The Elder Scrolls VI" mängimiseks võib sul nüüd Xboxi vaja minna.Foto: kuvatõmmis

Microsoft teatas tõsiselt ootamatust liigutusest: 7,5 miljardi dollari eest ostetakse ära ZeniMax Media, mis on mängustuudio Bethesda Softworksi emafirma.

Selle ostuga saab Microsoft kaasa väga väärtuslikke mängufrantsiise. Xboxi loojatele kuulub nüüd “Fallout”, “The Elder Scrolls”, “Doom”, “Wolfenstein”, “Quake”, “Dishonored”, “The Evil Within”, “Prey” ja ka hetkel Bethesdas arenduses olev “Starfield”.

Veel ei ole täpselt teada, mida see loetelus mainitud mängufrantsiiside tulevikule tähendab, kuid võib juhtuda, et näiteks “The Elder Scrolls VI” ja järgmine “Fallout” PlayStation 5 peale ei ilmugi.

Microsoft on juba kinnitanud, et kõik tulevased Bethesda mängud lisatakse ilmumiskuupäeval Game Pass mänguteenusesse. See tähendab, et kui uus “The Elder Scrolls” ühel päeval ilmub, siis Xboxi ja arvuti kasutajad saavad selle vaid Game Passi kuutasu eest. Nagu mainitud, siis nende mängude tulevik on PlayStation 5 peal veel lahtine.

Microsoft on viimastel aastatel aktiivselt tegelenud mängustuudiote ostmisega, kuid ZeniMax on nende seni vaieldamatult suurim ja kõige väärtuslikum ost. Sellel tehingul võivad olla mängutööstusele otseselt tuntavad tagajärjed.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.