Mängud

Otsustatud: Steam ei hakka müüma ülibrutaalset mängu naiste vägistamisest ja tapmisest

"Rape Day" Steami lehelt võis leida ka palju võikamat pildimaterjali.Foto: Rape Day/Steam

Videomängude müügiplatvormi Steam emafirma Valve otsustas, et nende poodi ei jõua müügile vastuoluline mäng “Rape Day”, milles mängija kehastab naisi vägistavat ja tapvat sarimõrvarit.

Valve andis otsusest teada Steami blogisse postitatud avalduses. Selgitati, et pärast põhjalikult faktidega tutvumist ja mitmeid diskussioone leiti, et “Rape Day” müügile lubamine on Steami jaoks liialt riskantne ja võib kaasa tuua soovimatuid tagajärgi.

Videomänge saavad Valve’ile levitamiseks esitada kõik soovijad Steam Directi nime kandva teenuse kaudu. Blogipostituses selgitatakse, et seetõttu on Valve sageli sunnitud jääma äraootavale seisukohale – vaadatakse, milliseid mänge Steam Directi kaudu pakutakse ja siis hinnatakse, kui riskantsed võivad need teosed olla Valve’ile, koostööpartneritele ja klientidele. Vägistamist ja tapmist propageeriva mängu riskifaktor on mõistagi kolossaalne.

Mängus näidatakse ka alaealiste vägistamist.Foto: Rape Day/Steam

Teadaandes mainitakse ka, et Valve hindab arendajate soove ennast väljendada ja Steami eesmärk ei ole seda takistada. Siiski, “Rape Day” looja valitud temaatika ja selle esitamise viis teevad arendaja maailmavaadete levitamisele kaasa aitamise Valve’i  jaoks võimatuks.

“Rape Day” on ülivägivaldne videomäng, milles mängija kehastab vägistajast sarimõrvarit zombiviiruse puhangu ajal. Arendajate sõnul sisaldab mäng “vägivalda, seksuaalseid rünnakuid, nõusolekuta seksi, nilbet keelekasutust, nekrofiiliat ja intsesti.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.