Mängud

PlayStation 5 on müüdud peaaegu 8 miljonit, kuid Sony müüb konsoole kahjumiga

Sony otsib lahendusi, kuidas rohkem konsoole toota.

Sony finantsaasta aruandest selgub, PlayStation 5 on kuue kuu jooksul osutunud tohutult populaarseks, kuid Sony müüb konsoole tootmishinnast odavamalt.

31. märtsi seisuga on uue omaniku leidnud 7,8 miljonit PlayStationi 5 konsooli, mis tähendab, et Sony uusim mängumasin on edukam samuti tohutult hästi müünud PlayStation 4-st. Eelmise põlvkonna PlayStationit müüdi sama ajaperioodi jooksul 7,6 miljonit.

Finantsraportist selgub ka, et Sony küsib PlayStation 5 eest tootmiskuludest odavamat hinda. Põhjus on konkurentsis: PlayStation 5 hind taheti võrreldes Microsofti Xboxi konsoolidega hoida võimalikult madalal. Seetõttu on PlayStation 5 konsooli tootmise maksumus müügihinnast kõrgem.

See ei ole midagi uut: ka PlayStation 4 oli alguses sarnases olukorras ning kulus mitu kuud enne kui see konsool Sony jaoks kasumlikuks muutus.

Raportis tõstatatakse ka PlayStation 5 kesise saadavuse teema. Sony soovib järgmise aasta märtsiga lõppeva majandusaasta lõpuks upitada PlayStation 5 müüginumbrid 14,8 miljonini, kuid Sony esindajate sõnul ei suudeta järgmise aasta jooksul toota nõudlusele vastavat konsoolide hulka.

See tähendab, et PlayStation 5 on keeruline osta vähemalt kuni 2022. aasta kevadeni. Ainsa spetsiifilise tootmist pärssiva põhjusena toodi välja üleilmne mikrokiibikriis, kuid mainiti ka muid raskendavaid faktoreid, mida ei täpsustatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.