Mängud

PlayStationi populaarseimad mängud võivad jõuda nutitelefonile

Sony plaanib hakata mobiilimängude turul aktiivsemalt tegutsema.Fotod: Sony

PlayStationi suurimad hitid on seni olnud rangelt mängukonsoolide pärusmaa, kuid tulevikus plaanib Sony panustada senisest enam nutitelefonidele.

Sony avaldas hiljuti töökuulutuse, millega otsitakse mobiilimängude divisjoni juhti, kelle ülesandeks saab uute nutitelefonimängude arengustrateegia loomine ning PlayStationi populaarseimate mängude mobiilile toomine.

PlayStationi mängukataloogi kõige mainekamate nimede sekka kuuluvad näiteks “Unchartedi”, “God of Wari” ja “The Last of Usi” seeriad, “Horizon Zero Dawn”, “Gran Turismo” ja “Marvel’s Spider-Man”.

Sony hõlma all eksisteerib juba praegu mobiilimängude divisjon PlayStation Mobile, mis ei ole seni midagi eriti silmapaistvat saavutanud. Avaldatud on näiteks “LittleBigPlanetil” põhinev mobiilimäng “Run Sackboy! Run!” ja mõistatusmäng “Uncharted: Fortune Hunter”, kuid PlayStationi suurimad edulood ei ole seni mängukonsoolidelt mobiilidele murdnud.

Mängust “Uncharted: Fortune Hunter” ei ole paljud midagi kuulnud. Foto: Sony

Sony huvi mobiilimängude turu vastu ei ole üllatav. Kuigi PlayStation 5 on ülimalt populaarne ja PlayStationi mängud müüvad hästi, siis mobiiliturg moodustab globaalsest videomängude turust suurima osa. 2020. aasta mängutööstuse käive küündis 165 miljardi dollarini ning sellest summast teenisid mobiilimängud enam kui poole, 85 miljardit dollarit.

Ei ole siiski põhjust arvata, et Sony liiguks eemale kõrgekvaliteediliste konsoolimängude juurest. Vastupidi: hiljuti kinnitati, et varasemast enam kavatsetakse fookus suunata hiigeleelarvega hittmängudele, mis on PlayStationi jaoks seni hästi töötanud. Mobiilimängudest saab PlayStationi jaoks vaid üks uus arengusuund.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.