Mängud

Praegu saad tasuta päriseks viimaste aastate ühe kõige alahinnatuma seiklusmängu

"Prey" on mäng, mida kõik võiksid kindlasti proovida.Foto: Arkane/Bethesda

Mängupood Epic Games Store annab kuni 19. maini tasuta ära kolm arvutimängu. Nende hulka kuulub ka suurepärane “Prey”, viimaste aastate üks kriminaalsemalt alahinnatumaid mänge.

2017. aastal ilmunud “Prey” asetab mängija teadlase Morgan Yu rolli. Yu saabub tööle Talose kosmosejaamale, kus tema elu kulgeb pealtnäha rahulikus ja rutiinses tempos. Seda kuni päevani, mil Morgan avastab, et hulk tema Talosel veedetud ajast on kulgenud õndsat elu kujutavas simulatsioonis ning kosmosejaama on üle võtnud salapärane eluvorm.

“Preys” on natukene kõike: rollimängu, märulit, häkkimist ja hiilimist. Oskuspunktide jaotusest sõltub, kas oskad parandada masinaid ja relvi, häkkida lahti uksi ning liigutada teelt raskeid takistusi. Talosel kaost külvav tulnukrass suudab ennast moondada mistahes eseme koopiaks. Vaenlast läbi ukseava jälitades võid tuppa astudes eest leida äreva tühjuse. Ära siis üllatu, kui lauanurgal olev kohvitass äkitselt süsimustaks tulnukaks moondub ja sinu suunas kargab.

Atmosfäärilt ja meeleolult kannab “Prey” näiteks “Bioshockile” omast salapära rääma vajunud luksuse hõngu. Lugu on kavalalt üles ehitatud ja täis ootamatuid pöördeid. Tegelaste dialoog on hästi kirjutatud ja mängija valikutest sõltub, kuidas “Prey” lugu lahti rullub. Tegu on kultushitiga, mida on mänginud kaugelt liiga vähe inimesi. Nii et tiri “Prey” tasuta alla ja aita seda viga parandada.

Veel on Epic Games Store’is tasuta saadaval “Jotun: Valhalla Edition”, kauni kunstistiiliga seiklusmäng, mis laenab isukalt põhjala mütoloogiast. Ilma rahata saad kätte ka võidusõidumängu “Redout: Enhanced Editioni”, mille arendajad nimetavad seda kiireimaks mänguks, mis eales loodud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.