Mängud

Proovi tasuta eestlaste arvutimängu, kus teed 90ndatel kasutatud Ladade ja mossedega kahtlaseid tehinguid

Tea, palju sellise 85nda aasta Lada eest täna saaks?Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Aasta on 1993 ja täna on sinu esimene tööpäev kasutatud autode müüjana. Esimene asi, mida su boss sul teha laseb, on ühe vana Lada odomeetrit paarkümmend tuhat kilomeetrit tagasi kerida, et auto eest mõned lisakroonid kokku kraapida.

Nii algab käputäie eestlastel loodud arvutimäng “Rollback: Tallinn 1993”. Tegu on nostalgilise ja mõnusa huumoriga vürtsitatud arvutimänguga, mida kõigil huvilistel on võimalik proovida täiesti tasuta. Kui tahad, tiri arvutisse, kuid mäng töötab ka brauseris.

Odomeetri näit ei ole ju ometi kivisse raiutud! Foto: kuvatõmmis

Mängus on sinu ülesandeks vanu Ladasid ja Moskvitše võimalikult hea hinnaga ostjatele pähe määrida. Alatud võtted keelatud ei ole: odomeetri edasi-tagasi nihutamisega saab auto hinda kas tõsta või langetada, ning klientidele saab auto seisukorra kohta ka näkku valetada. Iga tööpäeva lõpus näed kokkuvõtet päeva teenistusest, milles lõviosa läheb küll pidevalt lõunal viibivale ülemusele.

“Rollback: Tallinn 1993” on tekstipõhine mäng. Suures maailmas ringi liikuda ja kõmmutada ei saa: sa loed teksti, valid vastusevariantide vahel, uurid autode dokumente ja mässad odomeetritega. Igav ei hakka, kuna mäng on kirjutatud hea huumoriga (ja inglise keeles) ja ekraanilt käib läbi mitmeid tegelasi. Palju aega varuma ei pea, kuna “Rollback” ei ole veel lõplikult valmis. Finišisse jõuad ehk 15 minutiga.

See härra pakkus mulle ühe Koidula, et ma auto odomeetri näitu hoopis kõrgemale kergitaks. Foto: kuvatõmmis

Mängu autoriteks on Joonas Ervald ja Rauno Villberg ning see loodi Brackeys Game Jam 2020 raames. Loodetavasti arendatakse “Rollbacki” edasi, kuna nostalgiliselt humoorika tagasivaatena hämaratele 90ndatele toimib see väga hästi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.