Mängud

Red Dead Redemption 2: millised on mängu erinevad lõpud?

Rockstar teeb parimate mängude esikümnes puhta töö.Foto: Rockstar Games

Rubriiki toetab

Aasta suurim videomäng “Red Dead Redemption 2” räägib kaasahaarava ja emotsionaalse loo, mis ei lõppe kõigi jaoks aga ühtemoodi. Räägime lahti, millised on mängu neli erinevat lõpplahendust ja kuidas nendeni jõuda. Kui oled ise huvitatud teose finaali (või finaalide) kogemisest, siis lõpeta lugemine nüüd!

Järgnevad “Red Dead Redemption 2” SPOILERID!

“Red Dead Redemption 2” finaalile eelnev lugu kulgeb kõikide mängijate jaoks identselt. Pinkertoni detektiivid on lõpuks lagunemise äärel oleva Dutch van der Linde’i jõugu sisse piiranud. Tuberkoloosile alla vanduv peategelane Arthur Morgan saab teada, et Micah Bell on kamba valitsuse agentidele maha müünud ja põgeneb koos esimese “Red Dead Redemptioni” peategelase John Marstoniga laagrist.

Siin antakse mängijale teose viimane valik: aita Johnil põgeneda või pöördu kadunud raha otsinguil laagrisse tagasi. Sellest valikust ja mängija autasemest (mängus honor) oleneb, millise lõpu osaliseks ta saab.

1. Arthur järgneb Johnile + kõrge au

Kui Arhtur on mängu jooksul käitunud austusväärselt ja otsustab aidata Johnil põgeneda, siis pagevad mehed Pinkertoni agentide kuulirahe eest mööda mäenõlva üles. Ühel hetkel ei suuda tuberkoloosi surev Arthur enam edasi minna ja veenab Johni teda maha jätma.

John lahkub, kuid sureva Arthuri leiab oma kaaslased politseile reetnud Micah Bell. Arthur jääb Bellile kakluses alla, kuid rüseluse lõpus jõuab kohale ka Dutch van der Linde. Arthur teatab talle, et Micah on reetur ning väidab, et on ta on alati olnud Dutchile truu ja üritanud oma elu lõpus saada paremaks inimeseks. Micah seevastu üritab Dutchi veenda, et ta ei ole agentidega koostööd teinud.

Lõpuks lahkub juhtunust hämmastunud Dutch mäelt. Micah kirub teda ja Arthurit hingepõhjani, kuid teeb ka ise sääred. Üksi mäenõlvale jäetud Arthur näeb veel viimast kora, kuidas Päike üle puude tõuseb, ja sureb.

Arthur Morgani viimane päikeseloojang. Foto: kuvatõmmis

2. Arthur järgneb Johnile + madal au

Kui Arthur otsustab Johni aidata, kuid on mängu jooksul olnud korralik kaabakas, siis mängib järgnev stseen ennast mõneti teistmoodi välja.

Taaskord veenab Arthur Johni põgenema ja võitleb Belliga. Ka seekord tuleb Dutch kohale ja jätab siis mõlemad mehed maha. Madala au korral ütleb nüüd Arthur Micahle, et nad on mõlemad kohutavad inimesed. Micah ei jaluta minema, vaid tapab Arthuri lasuga pähe.

3. Arthur läheb rahale järgi

Kui Arthur otsustab Johni hüljata ja valib tema asemel raha, siis siirdub ta tagasi kamba laagrisse. Kuigi laager on leekides, suudab Arthur säästud üles leida, kuid enne põgenema pääsemist varitseb teda Micah Bell.

Pärast Micah ja Arthuri vahelist noavõitlust saab viimane raskelt haavata. Ka selle lõpu puhul korral ilmub välja Dutch, kellele Arthur teeb teatavaks, et Micah on nad reetnud. Hämmingus Dutch lahkub ja Micah pussitab eemale roomava Arthuri surnuks.

Arthuri ja Micah viimane võitlus. Foto: kuvatõmmis

4. “Red Dead Redemption 2” tegelik finaal

Olenemata sellest, kas mängija valib Johni aitamise või raha, jätkub “Red Dead Redemption 2” päras Arthuri surma kõigi jaoks sarnaselt. John Marstonina mängides kohtutakse uuesti Uncle’i, Charles Smithi ja Sadie Adleriga, kellega koos jõutakse lõpuks ka Micah jälile.

Selgub, et Micah peidab end oma uue kambaga lumistes mägedes. John ratsutab koos Sadie ja Charlesiga teda tapma, kuid pärast visa võitlust saavad Johni kaaslased haavata. Lõpuks leitakse Micah ja kui mees on Johni ja Sadie poolt ümber piiratud, ilmub taaskord välja Dutch.

John üritab Dutchi veenda, et tema endine kamp lagunes just Micah reeturlikkuse süül ja tema poole valimine oleks viga. Lõpuks tulistab Dutch Micaht ja jalutab minema. John haarab kaasa Dutchi poolt maha jäetud raha ja läheb tagasi oma perekonna juurde.

John Marston ja Sadie Adler piiravad Micah Belli sisse. Foto: kuvatõmmis

Sellega jõuab “Red Dead Redemption 2” lugu lõpule. Tiitrite ajal näeme veel lühikesi klippe sellest, mis sai Dutchi kamba ellujäänud liikmetest. Muuseas näeme ka, kuidas Pinkertoni agendid ajavad John Marstoni jälgi ja jõuavad lõpuks tema rantšosse, juhatades nii sisse esimese “Red Dead Redemptioni” süžee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.