Saksa minister: termin “e-sport” tuleb hävitada!

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Suured e-spordi võistlused meelitavad kohale tohutult inimesi. Foto: imago/Chris Emil Janßen/Scanpix

Hesseni liidumaa sise- ja spordiminister Peter Beuth leiab, et virtuaalspordil ei ole reaalse spordiga midagi pistmist ja ta soovib termini “e-sport” täielikult välja juurida, vahendab Spiel Times.

“E-spordil ei ole reaalse spordiga mingit seost ja me peame selle termini hävitama”, rääkis Beuth Frankfurti lähistel Darmstadtis toimunud spordikongressil. “Ma ei ole veel kindel, kuidas peaks pöidla ja nimetissõrme liigutamine sport olema, isegi siis, kui ekraanil midagi liigub”.

Hesseni liidumaa poliitik Peter Beuth e-sporti kõige soojemalt ei suhtu. Foto: Peter Beuthi Facebooki konto kuvatõmmis

Saksamaa valitsev koalitsioon plaanib tunnustada e-sporti riiklikul tasemel, mis annaks virtuaalspordi organisatsioonidele ja selle viljelejatele sarnased õigused teiste spordialadega. Näiteks tekiks e-sportlastel võimalus asutada ametlikke klubisid ning nad saaksid õiguse nõuda teatud hüvitisi.

Beuth on sellele ideele kategooriliselt vastu ja peab seda katastroofiliseks. Ministri vastuseisu üks keskseid põhjuseid seisneb selles, et tema arvates ei halda e-spordi võistluseid Saksa spordiorganisatsioonid, vaid USA firmad.

“Selle kongressi eesmärk on hariduse ja tervislike eluviiside propageerimine. Meie tahame näha lapsi võimlates ja õues spordiväljakutel”, sõnas Beuth Dramstadtis. Ta leiab, et mängudel on oma väärtus, kuid e-sport ei kanna neid ideaale, mida sport kannab, kuigi nimes kasutatakse sama sõna.

Ralf-Rainer Klatt, Hessenis ametlikult e-sporti haldava organisatsiooni Landessportbund Hessen asepresident Beuthi vaateid ei jaga. Tema arvates erineb koos e-spordi klubide loomine oluliselt üksinda kodus arvutimängude mängimisest.

Saksamaa ei ole esimene riik, mis soovib e-sportlasi riiklikul tasemel tunnustada. 2013. aastal sai kanada “League of Legendsi” mängijast Danny “Shiphtur” Lest esimene virtuaalsportlane, kes sisenes Ühendriikidesse P-1A viisaga, mis on mõeldud profisportlastele. Aasta hiljem hakati Türgis andma profimängijatele riiklikke litsentse ning 2016. alustals Prantsuse valitsus tööd, et tõsta virtuaalsport ametliku spordiala staatusesse.

Clement “Puppey” Ivanov on edukaim Eestist pärit e-sportlane. Foto: Puppey Facebooki konto kuvatõmmis

Edukate mängijate jaoks võib e-sport tagada väga hea palgapäeva. Hetkel troonib enimteenivate virtuaalsportlaste nimekirja tipus Kuro “KuroKy” Takhasomi, kes on karjääri jooksul teeninud üle 4 miljoni dollari. KuroKy on olnud ka Eesti tuntima e-sportlase Clement “Puppey” Ivanovi meeskonnakaaslane. Ivanov on mängu “Dota 2” erinevatel võistlustel kokku teeninud üle 2 miljoni dollari.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.