Mängud

Soovitus: 5 videomängu, mida jõulupeol 90-aastane tädi Maali prooviks

Jah, ka virtuaalsed lauamängud on olemas.Foto: "Super Mario Party" kuvatõmmis

Jõulud toovad üheks õhtuks kokku sugulasi ja sõpru üle kogu maa, kes tahaksid pärast söömist-joomist koos midagi toredat ette võtta. Pakume välja viis seltskondlikku ja lõbusat videomängu, mille seltsis saab mitmekesi meeleolukalt aega mööda saata.

Overcooked 1 ja 2

“Overcooked” on lõpmatult lõbus kokkamismängude seeria, kus maksimaalselt neli mängijat siblivad koos mööda kööki ringi ja üritavad kaosest koostööd välja võluda. Mängu eesmärgiks on ekraanile hüppavate retseptide kiire ja korrektne täitmine.

See on keerulisem kui võib esialgu tunduda – köögid asuvad hullumeelsetes kohtades (näites sõitvate autode kastides), liiguvad pidevalt ringi ja tulekahju võib lahvatada igal hetkel.

Sellest kõigest ei tasu ennast aga heidutada lasta, sest “Overcooked” on nakkavalt lõbus peomäng, mis sobib jõulupeole nagu valatult. Veel enam, nii esimese kui ka teise jaoks on välja lastud spetsiaalsed jõuluteemalised tasemed.

“Overcookedi” mängud on saadaval PlayStation 4, Xbox One ja Nintendo Switch konsoolidel ning arvutil. Konsooliversioonide hindu Euronicsis uuri siit. Steamis maksab esimene “Overcooked” 3,99 eurot ja teine 17,24 eurot.

Super Mario Party

Pidudel, eriti lastega pidudel jõutakse lõpuks mingil moel ikka lauamängudeni. “Super Mario Party” ongi põhimõtteliselt virtuaalne lauamäng, mida saab mängida neljakesi teleka ees.

“Super Mario” kaanonist tuntud tegelastega veeretatakse täringuid, liigutakse mööda lauda ringi ning korjatakse münte ja tähti. Saab ka proovida mängida paarides üksteise vastu ning peale lauamängu on olemas ka teisi mängulaade.

Tegu on Nintendo Switchil saadaval oleva lõbusa peomänguga, kus teekond lõppu on vaat et tähtsam kui võitmine. Teistele mängijatele kaigaste kodaratesse loopimine on “Super Mario Party” olemuse keskne osa ning oma käike ette planeerivad strateegid võivad lõpuks ikka vastu näppe saada.

Euronicsis maksab “Super Mario Party” hetkel 54,99 eurot.

That’s You!

PlayStation 4 omanikud saavad jõuluõhtut lõbusamaks muuta 2-6 mängijale mõeldud peomänguga “That’s You”. Vajalik on ka iOS või Androidi nutiseadme olemasolu, mida kasutatakse puldina.

Mängu eesmärk on välja uurida, kui hästi oma kaaslasi tuntakse. “That’s You” esitab osaliste kohta küsimusi ja väiteid ning mängijad peavad kindla aja jooksul vastama. Kõige populaarsemad vastused teenivad kõige enam punkte.

Lisaks küsimustele vastamisele pannakse mängijad endast ja teistest pilte klõpsutama, joonistama ning veel muud huvitavat tegema.

“That’s You!” teeb mugavaks peomänguks asjaolul, et kõigil ei ole vaja PlayStationi pulti, et kaasa mängida. Nutitelefon on tänapäeval kõigil taskus. Lisaks, kuue mängija suurune osalejate ülempiir tähendab, et kaasa saab lüüa suurem hulk huvilisi.

Soome PlayStationi poes on “That’s You!” 50% alla hinnatud ja maksab 9,95 eurot.

Until Dawn

“Until Dawn” on pühademeeleolust umbes sama kaugel nagu Maa Päikesest. See on 80-date slasher õudukaid imiteeriv horror, kus kamp tiinekaid (kellest üks on “Bohemian Rhapsody” staar Rami Malek) läheb talvisel ööl mägimajasse pidutsema ja neid hakkab maha nottima salapärane mõrvar. “Until Dawn” on verine, hirmutav ja isegi mitte mitmekesi mängimiseks disainitud.

Ja ometi, neile, kes otsivad tavapärasematest peomängudest teistsugust meelelahutust, on “Until Dawn” võrratu kaaslane. Mängija kontrollib kokku kaheksat tegelast, kes olenevalt valikutest võivad kõik kas elada või surra.

Lihtsalt jagage nad omavahel ära ja andke pult sellele pidulisele, kelle tiinekas parajsagu ekraanile astub. Oma tegelasi ellu jätta on märksa keerulisem, kui sõbrad sulle kogu aeg käru keerata püüavad.

Soome PlayStationi veebipoes maksab “Until Dawn” hetkel 19,95 eurot.

The Jackbox Party Pack seeria mängud

“The Jackbox Party Pack” kujutab endast lõbusat peomängude kogumikku. Seeria uusim, viies osa ilmus alles sellel aastal, kuid mõtet on vaadata ka varasemate mängude poole, sest iga kogumiku sisu on erinev. “The Jackbox Party Pack 5” sisaldab viite mängu, milles saavad kaasa lüüa maksimaalselt kaheksa inimest.

Ka “Jackboxi” mängudes osalemiseks ei ole vaja kõigile vastava konsooli pulti pihku suruda. Sarnaselt ülal mainitud teosele “That’s You!” saavad mängijad liituda telefoni ja ka netibrauseri teel. Seega näiteks jõulupeol peaks kõigil soovijatel olema kindlasti võimalus kaasa lüüa.

“The Jackbox Party Pack 5” on saadval arvutil, PlayStation 4, Xbox One ja Nintendo Switch konsoolidel, nutiseadmetel ja ka Apple TV-l. Steamis on mäng hetkel 35% alla hinnatud ja maksab 16,24 eurot.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.