Mängud

Steam peab üliinimlikult kiirete mängijate pärast sätteid muutma

Steami süsteemid murdusid ülikiirete mängijate tempo all. Foto: Beat Games

Arvutimängurid on suutnud VR rütmimängus “Beat Saber” kätega vehkida kiiremini, kui peaks inimlikult võimalik olema, sundides Steami muudatusi sisse viima, vahendab Eurogamer.

“Beat Saber” on virtuaalreaalsuses toimuv rütmimäng, milles mängijad peavad kätega vehkides muusika taktis nende poole lendavaid sihtmärke tabama. Karmimatel raskusastmetel läheb tempo lihtsurelike jaoks kaootiliselt kiireks, kuid näib, et osad mängijad ennast sellest häirida ei lase.

Steami emafirma Valve’i sõnul on arvutil “Beat Saberis” tehtud nii kiireid liigutusi, et need ei tohiks mahtuda inimvõimekuse piiridesse. Seetõttu ei suutnud SteamVR järgimissüsteem, mille ülesanne on mängijate liigutuste registreerimine, enam ülikiirete liigutustega sammu pidada.

Kui varasemalt oli Valve’i arvates kiireim võimalik randmepööramiskiirs 3600 kraadi sekundis, siis nüüd on jõutud järeldusele, et “piisavalt motiveeritud ja kerge juhtpuldiga mängija” suudab teha veelgi kärmemaid liigutusi. Turbokiirusel mängimist toetav uuendus on Steam VRi juba ka sisse viidud.

Allolev video annab aimu, mida tähendab, “Beat Saberit” kiiresti mängida. Tegu pole küll Steami murdva etteastega, aga siiski!

Kõik, kes soovivad ennast ise proovile panna – “Beat Saber” on saadaval Steamis 19,99 euroga. PlayStationi e-poes on mängu hinnaks 29,99 eurot.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.