Mängud

Steami kõrgeimalt hinnatud mängude esikümnesse mahub ka eestlaste suur lemmik

Eesti mängijad ja rekad käivad kokku nagu sukk ja saabas.Foto: kuvatõmmis

Steami kõige kõrgemalt hinnatud arvutimängude esikümnesse mahub väga eripalgelisi mänge. On teoseid, mida teavad kõik, kuid ka mänge, mida esimese hooga parimatest parimate sekka ei arvaks.

Eestlastele on mõistagi oluline see, et kõige hinnatumate mängude sekka jõuab üks kohalike seas kõige populaarsemaid mänge. Täieliku ülevaate Steami kõige armastatumatest mängudest leiad siit:

10. RimWorld

Esmapilgul näib “RimWorld” üsna tavapärase videomänguna, kus mängija peab majandama vaenulikule planeedile hädamaandunud ellujääjate kampa. Visuaalselt ei tundu asi ka just kõige modernsem. Mis siin siis nii head on?

“RimWorldi” teeb ainulaadseks narratiivile keskenduv tehisintellekt, mis loob käigupealt kordumatute tegelastega unikaalseid lugusid. Mängijal on võimalik ise sätestada, kas soovitakse kogeda rahulikku, pinevat või hoopis hullumeelset lugu ja mäng võtab seda arvesse.

Steami arvustajate sõnul töötab tehisintellekt nii hästi, et ühtegi teist sarnast mängu ei eksisteeri. Kõik lood on unikaalsed ja iga mängukord pakub midagi uut.

9. Counter-Strike

Ei, see ei ole 2012. aastal ilmunud “CS:GO”, millest on tänaseks saanud üks maailma suurimaid e-spordimänge. Siin räägime originaalist, sellest esimesest “Counter-Strike’ist”, mis ilmus juba aastal 2000.

“CS-i” valem peaks olema kõigile juba ilma pikema jututa tuttav. Politseinikud võitlevad terroristide vastu. Mõlemas tiimis on viis mängijat. Vaja on päästa pantvange ja pomme kahjutuks teha. Ühesõnaga – klassika.

8. The Binding of Isaac: Rebirth

Hoolimata lihtsakoelisest visuaalsest stiilist on “The Binding of Isaac: Rebirth” hiiglaslik mäng, mille kallale võib nokitsema jääda sadadeks tundideks. Tegu on huvitava seguga rolli- ja tulistamismängust ning rogue-like’ist, mida saab mängida ka koos sõbraga.

Mängu lugu on tegelikult üsna süngelt veider. Noore Isaacu ema hakkab kuulma jumala häält, kes nõuab naiselt enda usuvagaduse tõestamiseks vereohvrit. Seepeale laskub Isaac keldrisse, kus võtab mõõtu kõiksugu deemonite, kadunud õdede-vendade ja lõpuks ka enda emaga. Kummaline, aga samas ka hea!

7. Left 4 Dead 2

Kui Valve veel Steamiga raha tegemise kõrvalt videomänge arendas, siis see kukkus neil üsna hästi välja. Nende “Left 4 Dead 2” on kuni tänase päevani üks parimaid sõpradega mängitavaid tulistamismänge läbi aegade.

Asja iva on lihtne, aga see töötab: sina ja kolm sõpra kõmmutate pilbasteks lõppematuna näivaid zombide horde. Kõik töötab sujuvalt ja on hästi optimiseeritud ja isegi peaaegu 11 aastat pärast ilmumist on “Left 4 Dead 2” üks parimaid saadavaolevaid netipõhiseid tulistamismänge.

6. Euro Truck Simulator 2

Videomängude võlu seisneb sellest, et need aitavad põgeneda argirutiinist fantastilistesse maailmadesse, kus kõik on võimalik. Aga kellel seda ikka vaja on, kui saab lihtsalt realistliku rekaga mööda pärismaailmast ümber tõstetud kaarti kaupa laiali vedada?

“Euro Truck Simulator 2” on Steamis lausa astronoomiliselt populaarne ja tegu on ka eestlaste seas ühe armastatuima videomänguga. Ehk seepärast, et “Beyond the Baltic Sea” laiendusega lisatakse mängu ka Maarjamaa maanteed.

5. Stardew Valley

Kes ütles, et videomängudes peab olema pinevat actionit, sadu leveleid või isegi kindla struktuuriga lugu. Vahel tahaks lihtsalt pärast pikka tööpäeva kõpla järele haarata ja aiamaale minna.

Just selles seisnebki “Stardew Valley” võlu – tee omas tempos seda, mida ise tahad. Mängu alguses sa pärid küll enda vanaisa talu ja saad ülesandeks see üles ehitada, aga siit edasi… kama kaks!

Püüa kala, lobise külaelanikega, kasvata kapsaid, raiu puid, ehita mööblit. Kui oleks olemas virtuaalne stressipall, siis see oleks “Stardew Valley”.

4. Factorio

Kui “Euro Truck Simulatoris” on hunnik kraami Tallinnast Varsavisse sõidutatud ja “Stardew Valleys” kapsataimed kastetud, siis on enda hiigeltehasele pilk peale visata. Just seda sa “Factorios” teedki – ehitad ja majandad tohutut tootmisimpeeriumit.

Tegu on ülimalt detailidele orienteeritud mänguga, kus on võimalik mikromajandada pea kõiki enda tehase erinevaid aspekte. Mida suuremaks tehas kasvab, seda rohkem on asju, mida peab meeles pidama. Kui see on hind, mida üks endast lugupidav magnaat peab olema valmis maksma. Lõpuks loeb ainult üks asi – tehas peab kasvama!

3. Terraria

“Terraria” on üks neist mängudest, mis esmapilgul taaskord kõige võimsamalt muljet ei avalda. Samal arvamusel on ka Steami kasutajad, kes väidavad, et läheb veidi aega enne, kui “Terraria” tõsiselt muljet avaldab.

Selle mängu liivakastis on piiranguid vähe ja teha saab vaat et kõike. Tahad kaevuda aardeid otsides sügavale maa alla? Lase käia. Eelistad võidelda erinevate vaenlastega ja saada kuulsaks sõdalaseks? Ka see on tehtav. Ja kui tahad lihtsalt nullist üles ehitada enda linna ja rahus elada, siis ka “Terraria” lubab ka nii mängida.

2. The Witcher 3: Wild Hunt

“The Witcher 3” on fenomenaalne rollimäng. Kui enne “Wild Hunti” uskusid mänguarendajad, et suured avatud maailmad ja kvaliteetsed lood ei saa kokku käia, siis “Wild Hunt” tõestas vastupidist. Ka hiiglaslikus hargnevate looliinidega mängus võib olla kütkestavaid tegelasi ja võrratuid lugusid. Ja mitte ainult peamissiooni raames, vaid igal sammul!

Praegu on tegelikult “Witcheri” proovimiseks ideaalne aeg. Netflixi seriaali tõttu on mängu “Wild Hunti” populaarsus tohutult kasvanud ja uusi mängijaid on palju. “The Witcher 3” on ka pea alaliselt alla hinnatud ja selle kvaliteeti arvestades võib mängu kätte saada lausa kriminaalselt odavalt.

1. Portal 2

Samuti nagu varem mainitud “Left 4 Dead 2” näitab ka “Portal”, mis võib juhtuda siis kui Valve hingega mänge arendab. Tänaseks on “Portal 2” saanud üks aegade legendaarseim videomäng ja Steami kõige kõrgemalt hinnatud teos.

Ja olgem ausad, põhjusega. “Portal 2” sulatab võrratu elegantsusega üheks tervikuks mehaaniliselt lihtsa, kuid kaasahaarava mõistatusmängu ja süngelt humoorika loo, mille üksikasju mäletan mina veel aastaid pärast mängu läbimist.

Kui sa ei ole mingil ebamaisel põhjusel veel “Portal 2” mänginud, siis jumala eest, mida sa ootad!

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses