Taktika, tankid ja tulistamine: 5 kõrgelt hinnatud arvutimängu, mida saad Maci peal mängida

Jah, ka Macil on võimalik mängida häid ja kvaliteetseid arvutimänge.Foto: Wargaming

Õunaarvuti omanikud on vast sada korda kuulnud, et mängufännidele sobib Macbook ainult hiirematiks. Päris nii hull asi siiski ei ole, sest on mitmeid häid mänge, mis töötavad ka Macil.

Siin toome välja mõned parimad Macil saadaval olevad mängud, mida Steami kaudu mängida saad.

World of Tanks Blitz

Kui oled Netflixist vaadanud maailmasõdadest rääkivat dokumentaali või sarja tankide ajaloost, siis tunned ennast kohe koduselt. Ajaloofännile on see mäng kindlasti maiuspala.

Mängu ülesehitus on lihtne: alustuseks saad suhteliselt nõrga tanki, mida saad hakata lahingus kogutud kogemuspunktide eest tuunima: lisa parem kahur, tugevamad roomikud ja vastupidavam kaitsevarustus. Lahingutes teenitud virtuaalse valuuta eest saad osta erinevaid tanke ning ka mängukaarte on piisavalt, et asi igavaks ei muutuks.

“World of Tanks Blitz” on populaarne ka eestlaste seas. Mängugruppe sirvides on võimalik leida ka kaasmaalasi, kellega koos lahingusse astuda. Koos saate sõjatandrile kihutada ajaloo kuulsaimate tankidega, kuid ka haruldasemate masinatega, mida tegelikult sõjas ei kasutatudki.

Mängida saab tasuta, kuid kärsitumal mänguril on võimalik tanke krediitkaarti kasutades ka lahti osta. Lahingud kestavad kuni seitse minutit, mis tähendab, et kodukontoris jõuad tööpäeva jooksul mõned lahingud kindlasti teha, et tööstressi leevendada.

Counter-Strike: Global Offensive

“CS:GO” on eestlaste seas väga tuntud tulistamismäng, kus oskused mängivad olulist rolli ning vastasest parem olemine tekitab võimsa adrenaliinisüsti. See mäng justkui kutsub sind alati vähemalt veel ühe korra uuesti proovima.

Tegemist on meeskonnamänguga, kus üks tiim peab paigaldama pommi teise meeskonna kaitstavasse alasse. Teine meeskond peab vastaseid elimineerima ja kui pomm saab paigaldatud, siis on vaja see kahjutuks teha. Kuna “CS:GO” ei pane suurt rõhku graafikale, siis võiks see mäng toimida edukalt ka õunaarvutis.

Mängida saab tasuta ja variatsiooni on siin tohutult. Koos saad lahingusse minna nii oma sõprade kui ka kontvõõrastega mujalt maailmast. “CS:GO-d” mängiksin pigem õhtul pärast tööd, kuna lahingud on pikad, kuid see-eest põnevad. Võidurõõm (ja kaotuskibedus) on garanteeritud. 

Outlast

Oled suur õudusfilmide fänn? Siin on mäng just sinule. “Outlastis” kehastud uurivaks ajakirjanikus, kes kolab mööda hämaraid hullumaja koridore. Pilkases pimeduses aitab sul näha videokaamera, mille öörežiimi töös hoidmine eeldab aeg-ajalt patareide vahetust.

Vastaseid rünnata ei saa ning kasutama peab nutikust ja hiilimisoskust, et vaenlasi vältida. Pimedal talveajal on mängust saadav hirmutunne ja põnevus kindlasti suuremad kui suvisel puhkusel meelt lahutades. Kodukontoris lõunasöögi kõrvale “Outlast” pigem ei sobi, muidu võid lihtsalt liiga hoogu sattuda ja ülemuse saadetud meilid jäävad tähelepanuta.

Kindlasti on ka elukaaslasel kõrvalt piisavalt huvitav jälgida ja garanteeritud on ka tema ehmatuskarjed. “Outlast” on saanud väga palju positiivset tagasisidet ning mängu on müüdud üle nelja miljoni koopia.  

XCOM 2

See mäng neile, kelle jaoks on dokumentaalid tankidest ja maailmasõdadest on igavad, kuid kes vaatasid “Queen’s Gambit’i” ikka Netflixist ühe hooga lõpuni. Abikaasale kirjeldasin “XCOMi” justkui fantaasiarikast taktikalist malet. Kuigi tegemist on seeria teise osaga, ei mängi see eriti rolli.

Maailma üle võtnud tulnukad, kelle vastu on sinul nüüd vaja sõdima hakata. Oma baasi arendades ja tulnukate tehnoloogiat uurides pead sa koos töötama maailma eri paigus asuvate liitlastega. See viib madinateni erinevate tulnukatega, kellel on omapärased võimed ja tugevused.

Taktikalise male teevad “XCOMist” lahingud. Sinu meeskonnaliikmed saavad lahinguväljal teha ainult piiratud arvu samme või tegevusi. Lahingut peab pidevalt ette planeerima, et võitjana välja tulla. Kui sinu meeskond on oma käigud teinud, saavad tulnukad võimaluse oma liigutusi teha.

Lahinguväljad varieeruvad looduskaunite kohtade, linnade ja tulnukate baaside vahel, kust tuleb sõdurid võitjana välja tuua. Kui sõdur väljub lahingust võitjana, on võimalik teda arendada erinevate auastmete ja oskustega, mis ta edasistes lahingutes tugevamaks muudavad.

Alguses tundub “XCOM” küll pisut keeruline, kuid seda on võimalik läbi mängida erinevatel raskusastmetel.

Borderlands 2

Kas “Counter-Strike” tundub liiga pingeline ja “XCOM” liigselt ajusagaraid pingestav meelelahutus? Sooviksid midagi kergemat, näiteks huumoriga vürtsitatud dialoogi, veidi absurdi ja fantaasiarikast seiklust? Sel juhul võiks sulle sobida “Borderlands 2”.

Tegemist on humoorika tulistamismänguga mänguga, kus võitled kaugel planeedil erinevate pahalastega, kelle lood on piisavalt intrigeerivad, et sind mängimas hoida. “Borderlandsi” teeb omapäraseks hullumeelne hulk erinevaid lennukaid tulirelvi, millega on võimalik vastaseid teise ilma saata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.