Mängud

Töös on uus “The Witcheri” videomängusaaga

Tundub, et järgmise "The Witcheri" mängu keskmes võib olla uus peategelane.Foto: CD Projekt Red

“The Witcheri” videomänguseeria arendusstuudio CD Projekt Red töötab uue “The Witcheri” mängusaaga kallal. Veel ei ole teada, millal töösolev mäng ilmub.

CD Projekt Redi pressiteates mainitakse, et töö käib järgmise “The Witcheri” mängusaaga kallal, mis annab aimu, et võime oodata mitut nõiduri maailmas aset leidvat videomängu. Uus “The Witcher” ei kasuta enam CD Projekt Redi mängumootorit RedEngine, vaid “Fortnite’i” arendaja Epic Gamesi uut mootorit Unreal Engine 5. Arendajate sõnul on RedEngine veel kasutuses samuti CD Projekt Redi loodud rollimängu “Cyberpunk 2077” laienduse loomisel.

Järgmise “The Witcheri” ilmumisaja ja sisu kohta infot ei jagatud. Küll aga avalikustati pilt lume alla mattuvast kaslase pea kujuga nõiduri medaljonist, mis annab põhjust spekuleerida, et varasemate mängude peategelane Geralt ei ole uue mängusaaga peakangelane. Geralt kuulus nõidurite gildi hundi koolkonda ja kannab seega hundi pead meenutavat kaelaehet. “The Witcheri” maailmas eksisteerib ka kassikoolkond, seega võib-olla kuulub uue mängu peategelane just sellesse nõidurite gildi harusse.

Uus “The Witcher” saab olema esimene CD Projekt Redi mäng, mis ei kasuta arendajate enda loodud mängumootorit. Selle asemel võetakse kasutusele Epic Gamesi loodav uus mootor Unreal Engine 5, mis on hetkel testimisfaasis. Esimesed Unreal Engine 5 muljed on siiski olnud muljetavaldavad. PlayStation 5 ja uute Xboxide omanikud saavad Unreal Engine 5 testida tasuta mänguga “The Matrix Awakens”, mis on võimalik alla tirida konsoolide e-poodidest.

“The Witcheri” mänguseeria põhineb Poola kirjaniku Andrzej Sapkowski fantaasiaromaanidel, mille keskmes on keskaegset Ida-Euroopat meenutavas maailmas koletisekütina tegutsev nõidur Geralt. Mänguseeria esimene osa ilmus 2007. aastal ning teine osa jõudis kohale 2011. aastal. Seeria kolmas mäng on 2015. aastal ilmunud “The Witcher 3: Wild Hunt”, mida peetakse üheks aegade parimaks rollimänguks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.