Mängud

USA sanktsiooniks Iraani ja Süüria vastu on… arvutimängu ärakeelamine!

Kas poliitika on viimaks läinud liiga kaugele?Foto: Riot Games

Iraanis ja Süürias ei ole enam võimalik mängida ülipopulaarset videomängu “League of Legends”. Selle põhjuseks on kahe riigi poliitiline vastasseis Ameerika Ühendriikidega.

Mängijatele, kes üritavad Iraanis ja Süürias oma “League of Legendsi” kontosse sisse logida, kuvatakse sõnumit, mis selgitab, et USA seaduste ja regulatsioonide tõttu ei ole neil hetkel võimalik mängu mängida.

See ei ole sõnum, mida sa mängima asudes näha tahad.Foto: Reddit

Viimastel nädalatel on USA suhted Iraani ja Süüriaga suhted oluliselt halvenenud ning Ühendriikide president Donald Trump on lubanud Iraani vastu rakendada ulatuslikke sanktsioone. Kuna “League of Legendsi” arendaja Riot Games on USAs tegutsev firma, siis peavad ka nemad juhinduma valitsuskabineti käskudest ja keeldudest.

Tegu ei ole siiski täiesti pretsedenditu olukorraga. Näiteks ei ole Iraanis ja Süürias saadaval ka mänguplatvorm Origin, samuti USA poolt sätestatud piirangute tõttu. Epic Games Store’i ei saa kasutada aga lisaks Iraanile ka Põhja-Koreas.

Tundub siis, et Iraani ja Süüria mängijaid üritatakse mässumeelsusele õhutada videomängudele ligipääsetavuse piiramisega. Kui varem tundus, et ehk on võimalik ikka Kolmandat maailmasõda vältida, siis nüüd võime selle helesinise unistuse heaga maha matta!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.