Mängud

Uus superkonsool tahab Xboxi ja PlayStationi troonilt tõugata

Kas Mad Box suudab Xboxile ja PlayStationile konkurentsi pakkuda?

120 kaadrit sekundis, ülivõimas riistvara ja ühilduvus pea kõigi VR-seadmetega – selline saab väidetavalt olema umbes kuu aja pärast ametlikult välja kuulutatav uus tegija mängukonsoolide turul nimega Mad Box.

Uue konsooli tulekust andis hiljuti Twitteri vahendusel teada Slightly Mad Studios juht Ian Bell. Slightly Mad on videomänge arendav firma, mis on varasemalt valmis meisterdanud kaks “Project CARS” mängu ja “Need for Speed: Shifti”.

Variety vahendab, et Mad Box plaanitakse ametlikult välja kuulutada nelja kuni kuue nädala pärast. Belli sõnul nähakse uues masinas tõsist tegijat konsooliturul, mis hakkab pakkuma arvestatavat konkurentsi Sony, Microsofti ja Nintendo mängumasinatele.

Bell väidab ka, et kui Mad Box paari-kolme aasta pärast turule jõuab, saab sellest maailma võimsaim mängukonsool, kuhu on sisse pakitud kõige kaasaegsem tehnoloogia. Väidetavalt on masina tehnilised parameetrid juba laias laastus paika pandud ning käivad läbirääkimised erinevate tehnikafirmadega Mad Boxi tootmiseks.

Olenemata väidetavast ultramodernsest riistvarast ei hakka Mad Box maksma märkimisväärselt rohkem kui teised turul olevad mängumasinad. Belli sõnul plaanib Slightly Mad võtta teistest kosoolitootjatest väiksemat vaheltkasu, et hindasid madalamal hoida ja uut masinat ostjatele atraktiivsemaks muuta.

Ian Bell ja Slightly Mad Studios on endale seadnud väga kõrged eesmärgid. Ehk natukene liiga kõrged. Sony, Microsoft ja Nintendo on ennast pika aja jooksul mängusõprade südametesse väga mugavalt sisse seadnud ja ma kahtlen, et uuel tulijal eksisteeriva hirearhia segipaiskamine edukalt läheb. Aga eks aeg näitab, mis saama hakkab.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.