Mängud

Vaata, kui palju peaksid kulutama, et osta ära kõik Steamis olevad mängud

Proovi tasuta suurt hulka veel ilmumata arvutimänge.Foto: Steam

Rubriiki toetab

Kas oled kunagi mõelnud, kui suurt varandust läheks vaja, et endale krabada absoluutselt kõik Steamis olevad videomängud. Tuleb välja, et see summa on suur, kuid mitte nii hiiglaslik, kui võiks arvata.

Just selle küsimuse lahtimuukimiseks on Hiina päritolu programmeerija Chenggang Wang loonud veebikeskkonna Buy All Steam Games. Selgub, et selle loo avaldamise hetkel on kõigi Steamis müügil olevate videomängude koguväärtus 536 568 dollarit ja 8 senti. Allahindlusi arvesse võttes kukub see summa 523 940 dollari ja 86 sendi peale.

Pool miljonit dollarit on mõistagi hiiglaslik varandus, kuid Steami populaarsust ja röögatut mänguvalikut silmas pidades olen ma mõneti üllatunud, et see summa suurem ei ole. Mina oleksin välja pakkunud miljonitesse ulatuvaid arve, aga võta näpust.

Muide, Buy All Steam Games ei näita ainult Steami mängude hetkeväärtust, vaid ka muud huvitavat infot. Selgub näiteks, et Steami mängude koguväärtus on aja jooksul pidevalt kasvanud – näiteks 2017. aasta mais maksis kogu Steami mängukataloog “vaid” 238 000 dollarit.

Samuti on huvitav näha, milline mõju on mängude väärtusele Steami tohututel sooduskampaaniatel. Näiteks juuli alguses toimunud suvise soodusmüügi eel maksid kõik Steami mängud kokku 505 000 dollarit, kuid allahindluse ajal langes mängude koguväärtus 333 000 dollari juurde.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.