Mängud

Vaata, millised PlayStation 4 seadmed töötavad PlayStation 5-ga

PlayStation 5 on Eestis meeletult populaarne.Foto: Sony

Sony avalikustas blogipostituses, milliseid olemasolevaid PlayStation 4 seadmeid on võimalik hakata kasutama PlayStation 5 konsooliga.

Esiteks, kõige olulisem küsimus: kas PlayStation 4 pulti on võimalik kasutada PlayStation 5-ga?

Vastus on jah ja ei. Sony kinnitab, et PlayStation 4 pulti DualShock ei ole võimalik kasutada PlayStation 5 jaoks loodud mängudel. Küll aga on DualShocki võimalik kasutada osadel tagasiühilduvatel PlayStation 4 mängudel.

Sony väidab, et spetsiaalselt PlayStation 5 jaoks arendatud mängud on loodud ära kasutama uue puldi DualSense’i uhiuusi omadusi, mida PlayStation 4 puldil ei ole. Seega ei ole võimalik ka vana puldiga PlayStation 5 mänge mängida.

Uus DualSense pult, mis tuleb kaasa PlayStation 5-ga. (C) Foto: Sony

Simulaatorisõpradele on meil aga häid uudiseid. Sony kinnitab, et PlayStation 4 ametlikud ralliroolid, lennusimulaatorite puldid ja arcade-mängude juhtsüsteemid töötavad edasi ka PlayStation 5-ga.

Veel ühilduvad PlayStation 5-ga Platinum ja Gold juhtmeta kõrvaklapid ning ka kolmandate osapoolte klapid, millel on olemas USB port või audiopesa.

PlayStation 5-ga töötab ka juba eksisteeriv PlayStationi kaamera, mille kasutamiseks pakutakse PlayStation VR-i kasutajatele tasuta adapterit. Probleeme ei peaks tekkima ka PlayStation Move’i pultide ja PlayStation VR Aim puldi kasutamisega.

PlayStation 5 peaks koos Xbox Series X-iga müügile jõudma käesoleva aasta lõpus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.