Mängud

Valve bännis enam kui kümnendiku kõigist “Dota 2” mängijatest

Sohitegijate eemaldamisega loodetakse inimesi mängu juurde tagasi meelitada.Foto: Reddit

Hiljuti blokeeriti enam kui 40 000 e-spordimängu “Dota 2” mängija kontod. Kui võtame arvesse, et jaanuaris mängis “Dota 2” Steamis 378 925 inimest, siis see tähendab, et mängukeelu sai enam kui kümnendik kõigist mängijatest.

Kontode blokeerimise põhjuseks on mitmesugused reeglite rikkumised, mängu süsteemide häkkimine või muul moel ärakasutamine, varikontode loomine ning viisakusreeglite vastu eksimine.

Tegu on Valve’i laialdasema initsiatiiviga “Dota 2” erinevatest reeglite rikkujatest puhtaks rookida. Koos bännidega uuendati ka “Dota 2” klienti, mis peaks nüüd efektiivsemalt hakkama saama varikontode tuvastamisega.

Kui konkureeriva e-spordimängu “CS:GO” mängijanumbrid on viimastel kuudel tõusnud rekordkõrgustesse, siis “Dota 2” kasutajaskond on aja jooksul kahanenud. Enam kui 10% mängijate blokeerimine on seega drastiline samm, kuid loodetakse, et sohitegijate eemaldamisega meelitatakse mängu juurde tagasi need kasutajad, kes loobusid “Dota 2-st” just reeglite rikkujate pärast.

Tegu ei ole ka esimese suuremahulisema sohitegijate vastu suunatud aktsiooniga, mis “Dota 2-s” viimaste kuude jooksul aset leiab. Eelmise aasta septembris blokeeriti osade kasutajate kontod reeglite rikkumise eest tervelt 20 aastaks.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.