Mängud

Video: Nvidia ülivõimas 1500-eurone graafikakaart jooksutab mänge eriti krõbedal 8K resolutsioonil

Nvidia uutest graafikakaartidest võimsaim GeForce RTX 3090 teeb pildi eriti krõbedaks, kuid kalli hinna eest.Foto: Nvidia

Rubriiki toetab

Nvidia uus tohutult võimas ja ülikallis graafikakaart GeForce RTX 3090 suudab korda saata tõsiselt muljetavaldavaid asju. Mängud jooksevad eriti krõbeda 8K resolutsiooniga, kuid seda tehes kaadrisagedus just kõige kõrgemale ei kerki.

Juutuuber Bang4BuckPC Gamer pani Nvidia ülikalli graafikakaardi proovile muuseas “The Witcher 3” ja “Horizon Zero Dawniga”. Tegu ei ole kõige uuemate mängudega, kuid nõuavad maksimumsätetel töötamiseks ka täna üsna eeskujulikku arvutit.

Kuigi YouTube’i videotest ei tule resolutsiooni erinevus kõige efektiivsemalt välja, siis vahe on siiski selgelt näha: GeForce RTX 3090 koos AMD Ryzen 3950X protsessoriga paneb “The Witcher 3” särama ja see mäng näeb välja tõsiselt kaunis. 8K kvaliteedis suudab “The Witcher 3” töötada napilt üle 30 kaadri sekundis.

Sama saab öelda ka “Horizon Zero Dawni” kohta, mis ilmus arvutile alles üsna hiljuti. 8K resolutsioonil joostes näeb see mäng välja eriti detailne, kuid suurimaks kannatajaks on kaadrisagedus, mis taaskord kõige kõrgemale ei kerki.

GeForce RTX 3090 on tõsiselt võimas, kuid see on ainult üks kolmest uuest graafikakaardist, mille Nvidia hiljuti avalikustas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.