Mängud

Videomäng võrdles Hiina presidenti karupoeg Puhhiga ja see ei lõppenud hästi

Nagu kaks tilka vett!Foto: KnowYourMeme.com

Rubriiki toetab

Õudusmäng “Devotion” sattus Hiinas halvustavate arvustuste rahe alla, kui selgus, et teoses võrreldakse Hiina presidenti Xi Jinpingi karupoeg Puhhiga, vahendab Spiel Times. Nüüdseks on mäng Hiinas Steamis müügist eemaldatud.

Algselt võeti “Devotion” Hiina publiku poolt hästi vastu, kuid kui tuli avalikuks, et arendajad on teoses viidanud riigi presidendi Xi Jinpingi kohta käivale meemile, mis võrdleb teda Puhhiga, muutus hiinlaste suhtumine kiiresti. Müügilt eemaldamise hetkeks oli “Devotioni” Steami lehele kogunenud üle 2600 negatiivse arvustuse.

Mängijates tekitas erilist meelehärmi asjaolu, et presidendi suunas teele saadetud ninanipsule ei saadud kohe jälile. Enne Puhhi-skandaali päevavalgele tulekut oli “Devotion” saanud üsna sooja vastuvõtu osaliseks, seega mäng Hiina publikule tegelikult meeldib.

Furoori tekitanud poster “Devotionis”, millel on kirjas, et Xi Jinping on karupoeg Puhh ja idioot.Foto: Eurogamer

Niigi juba lõõmavasse lõkkesse valas veel õli juurde asjaolu, et “Devotion” on Taiwani stuudio loodud mäng. Arendajate sotsiaalmeedia postituste ajaloos tuhnides leiti ka taiwanimeelset sisu, millesse hiinlased poliitilistel põhjustel soosivalt ei suhtu. Nii jõutigi järeldusele, et Jinpingi meem oli mängu sisse jäetud poliitilise protestiaktina.

Mängu arendusstuudio postitas Steami vabanduse, milles väideti, et tegu on õnnetusega. Hiina presidenti pilavat meemi plaaniti kasutada vaid teose arenduse käigus ning lõppversioonist plaaniti see eemaldada. Seda lihtsalt unustati teha.

Muide, “Devotion” ei ole ainus asi, mis on Hiinas presidendi tõttu põlu alla sattunud. Kõnealuse meemi tõttu on Hiina sotsiaalmeedias keelatud ka karupoeg Puhhi piltide jagamine.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.