Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Soovitused kodukooliks: 4 hariduslikku videomängu, mis teevad kodus õppimise huvitavaks
Koroonaviiruse tõttu on koolid hetkel suletud ja lapsed on sunnitud kodusele õppetööle. Lisaks riikliku õppekava täitmisele on olemas ka mitmeid hariduslikke videomänge, mis õpetavad kasulikke teadmisi mänguliselt ja lõbusalt.
Soovitame nelja videomängu, mis aitavad õppida füüsikat, inglise keelt, loogilist mõtlemist ja ajalugu.
Kerbal Space Program: füüsika tehakse sulle selgeks
“Kerbal Space Program” on põhjalik ja süvitsiminev kosmoseavastamissimulaator, mis arendab loogilist mõtlemist ja arusaama füüsikareeglitest. Tulnukrassi kerbalite saabastesse asetatud mängija ülesandeks on ressursse majandades ehitada valmis korralik kosmosejaam ja siis oma rohelised mehikesed maailmaruumi avastama saata. Eelistatavalt minimaalse hulga plahvatuste saatel.
Mängu suurimaks trumbiks on isegi Elon Muski kiidetud realistlik füüsikamootor. See tähendab, et kerbalite orbiidile lennutamiseks ei piisa suvalise raketi kokkuklopsimisest, vaid edu võtmeks on hoolikas planeerimine ning füüsika ja aerodünaamika põhimõtete tundmine.
Tulemeres lõppevaid läbikukkumisi karta ei tasu, need käivad asja juurde. “Kerbal Space Program” tutvustab füüsika põhitõdesid katse-eksitus meetodil ja ka need mängijad, kelle raketid esialgu stardiplatvormil kreeni vajuvad võivad lõpuks jõuda kaugetele planeetidele kulguritega rallitama. Vaja on lihtsalt õppida ja tähele panna.
“Kerbal Space Program” on saadaval Maci ja Windowsi operatsioonisüsteemidega arvutitele ning PlayStation 4 ja Xbox One konsoolidele. Mängu arvutiversioon maksab Steamis hetkel 39,99 eurot ja konsoolidel saab teose kätte sama hinnaga.
Scribblenauts: inglise keel selgeks!
Pea kümneaastase ajalooga “Scribblenautsi” seeria mänge on täna võimalik mängida pea kõigil olemasolevatel platvormidel. Tegu on mõistatusmängude seeriaga, milles mängija ülesandeks on kirjutada ekraanile vastava olukorra lahendamiseks sobiv ingliskeelne sõna. Õigeid vastuseid on mitu ja lennukalt loominguline mõtlemine tuleb ainult kasuks.
Ütleme näiteks, et mängija peab aitama puu otsa roninud kassil sealt elusalt alla tulla. Selleks saab näiteks sisse trükkida sõna fireman, mis manab ekraanile tuletõrjuja, kes kiisu uueks koduks saanud puu maha raiub. Teisalt, kui sisestada mängu sõna wings, siis kasvatab peategelane hetkega tiivad ja lennutab hätta sattunud kassi ise puu otsast alla.
“Scribblenautsi” mängud on värvilised, lastesõbralikud ja sobivad hästi inglise keele oskuste arendamiseks. Lisaks ei pea lapsed üksinda ajusid ragistama, vaid mitmeid seeria mänge saab ka mitmekesi mängida.
Erinevad “Scribblenautsi” mängud on saadaval arvutil ja iOS seadmetel, Nintendo 3DS, Wii U ja Switch konsoolidel, ning PlayStation 4 ja Xbox One mängumasinatel. Arvutil Steami keskkonnas on mängu “Scribblenauts Unlimited” hinnaks hetkel 19,99 eurot.
Cities: Skylines: logistika ja halduse süvakursus
Meil kõigil on sõpru, kelle käsi lendab alati esimesena püsti, kui on vaja midagi organiseerida, korraldada ja majandada. “Cities: Skylines” on organisatoorse vaistuga sõbrale sobiv jõulukink – mängu eesmärk on nullist üles ehitada oma metropol ja igal sammul hallata selle argipäeva kõiki aspekte.
Eduka linna ülestöötamiseks on tarvilik majandada kõike ja kõiki. Kust kulgevad teed ja tänavad? Kuhu ehitada haiglad, koolid ja politseijaoskonnad? Milline peaks olema maksusüsteem, kanalisatsiooni ülesehitus ja prügiveoskeem? Kas linnas on piisavalt haljasalasid või tambib kõrge saastetase elanike tervise ja moraali mutta?
Funktsioneeriva asula ülesehitamiseks on vaja mõelda loogiliselt ja jätkusuutlikult, kuid valmis peab olema lahendama ka äkiliselt tekkivaid kriisiolukordi. Hea linnajuht teab täpselt mida teha siis, kui tornaado või tsunami pool metropoli hetkega minema pühivad.
“Cities: Skylines” on saadaval nii Maci kui ka Windowsi operatsioonisüsteeme kasutatavatel arvutitel ning PlayStation 4, Xbox One ja Nintendo Switch konsoolidel. Teose arvutiversioon maksab Steamis 27,99 eurot, konsooliversioonid saab kätte 39,99 euroga.
Assassin’s Creedi mängude ineraktiivsed ajalootuurid
“Assassin’s Creedi” mänguseeria teosed ammutavad küll inspiratsiooni minevikust, kuid ajalooline tõde jääb neis sageli fantastiliselt ulmelisele loole alla. Seda trendi on murdma asunud seeria kaks viimast mängu “Origins” ja “Odyssey”, millele lisati õpetliku sisuga mängulaad “Discovery Tour”.
“Assassin’s Creed Originsi” ja “Odyssey” tegevuspaikadeks on vastavalt Vana-Egiptus ja Vana-Kreeka ning “Discovery Touri” näol on tegu nende mängude suurte, detailsete ja ajaloolaste abil loodud kaartide virtuaaltuuridega.
Eemaldatud on baasmängu võitlus ja vägivald ning selle asemel saavad mängijad mööda kaarti vabalt ringi liikuda ning avastada näiteks Giza püramiide, Ateenat, Spartat ja olümpiamängude sünnikohta. Osa saab võtta ka antiikajaloolaste poolt koostatud tuuridest, kus mängija liigub ühest punktist järgmisesse, kuulab sisseloetud virtuaalgiidi jutustust ja näeb kvaliteetseid fotosid reaalsetest ajaloolistest kohtadest ja esemetest.
Tegu on ühe kõrgekvaliteedilisema ja interaktiivsema viisiga antiikmaailma tundmaõppimiseks. Ülisuure eelarvega “Assassin’s Creedi” seeria virtuaalmaailmad on suured ja kaunid ning see kvaliteet on ka “Disvovery Touri” üle kandunud. Ei eksisteeri just palju õpiprogramme, mis pakuvad võimalust minna võimalikult realistlikult taasloodud püramiidide sisse.
“Assassin’s Creed Origins” ja “Odyssey” on saadaval arvutil ja PlayStation 4 ning Xbox One konsoolidel. “Discovery Touri” lisa saavad baasmängu omanikud tasuta alla laadida. Arendaja Ubisofti kodulehel on mõlema mängu “Discovery Touri” arvutiversioonid hetkel alla hinnatud 10 eurole. Konsoolidel tuleb hariduslik mängulaad kaasa “Originsi” ja “Odyssey” baasmängu ostuga.