Videomängude striimijate uhke elu: teenida 50 000 dollarit kahe tunniga on täiesti tavapärane

Striimijad nagu Dr DisRespect ja Ninja teenivad mängimisega tohutuid rahasummasid.Foto: Dexerto

Kõige populaarsematele videomängude striimijatele makstakse selle eest, et nad paar tundi uusimaid mänge prooviksid hiiglaslikke rahasummasid, kirjutab “The Wall Street Journal”. Kõigest paar tundi kestva promotöö eest on kombeks küsida 50 000 dollarit ja enamgi.

Suured mängustuudiod nagu Ubisoft, Activision-Blizzard, Take-Two ja Electronic Arts on valmis maksma voogedastuskeskkonnas Twitch tegutsevatele striimeritele röögatuid summasid, et nad oma miljonitele jälgijatele uusimaid mänge tutvustaksid. Kuigi Kotaku allikad väidavad, et maksta 50 000 dollarit paaritunnise mängusessiooni eest on normaalne, siis sageli küsitakse veel suuremaid summasid.

60 000 dollarit jätab külmaks

“Me oleme näinud 50 000 dollarist palju kõrgemat tunnitasu ja pikaajaliste lepingute puhul on kuue- ja seitsmekohalised numbrid täiesti tavapärased,” selgitab Omeed Dariani, kes juhib Online Performance Groupi, mis esindab mitmeid tuntud striimereid. “Üks tipptasemel mängulevitaja pakkus meile 60 000 dollarit kahe tunni eest ja striimija loobus sellest pakkumisest. Nad tulid tagasi tühja tšekiga, kuid ka see lükati tagasi.”

Mängustuudiote jaoks on Twitchi striimijad ideaalsed partnerid, kelle kaudu oma toodete kohta infot levitada. Mängijad usaldavad oma lemmikstriimereid rohkem, kui klassikalisi reklaame ning populaarsemad voogedastajad jõuavad sageli ka suurema hulga inimesteni. Just striimijad aitasid kaasa veebruaris ilmunud Battle Royale mängu “Apex Legendsi” edukale stardile. See mäng tõusis kiiresti Twitchi populaarsusedetabeli tippu.

Piir striimija ja turundaja vahel hägustub

Kuna mängufirmad ostavad striimijatelt reklaami, siis mõistagi soovitakse vähemalt teatud määral kontrollida, mida voogedastajad teoste kohta ütlevad. Otsest tsensuuri väidetavalt ei eksisteeri, kuid sageli peavad striimijad siiski allkirjastama lepingud, mis keelavad neil proovitavaid mänge laimata. Lubatud on näiteks konstruktiivne kriitika ja kitsaskohtade väljatoomine, kuid otsene vigade otsimine, sõim ja mõnitamine on lepingutingimustega keelatud.

Vahel võib olla üsna keeruline aru saada, kas striimija mängib midagi isiklikust huvist või seetõttu, et tema postkasti on potsatanud kopsakas tšekk. Selge on aga see, et mida aeg edasi, seda hägusamaks muutub piir striimijate ja videomängude turundajate vahel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.