Mängud

Vihased mänguarendajad: pigem varastage meie mänge, aga ärge neid mingil juhul G2A kaudu ostke!

Mänguloojad peavad G2A tegevust ebaeetiliseks.Foto: kuvatõmmis

Rubriiki toetab

Indie-mänge levitava firma No More Robots üks asutajatest Mike Rose soovitab Twitteris mänguhuvilistel mänge pigem piraatlehekülgedelt alla laadida kui kasutada G2A mängupoodi.

G2A kasutab Google’i sponsorreklaame, mis tähendab, et mänge guugeldades suunatakse kasutaja esmajoones G2A leheküljele. Rose’i sõnul ei jõua G2A poodi kasutades raha mänguarendajateni, mistõttu on targem juba mänge varastada, sest siis ei saa ka G2A ebaausalt teenitud raha endale.

Rose’i kriitikaga läksid kaasa ka teised mänguarendajad. Näiteks “Action Henki” arendajad Squid Gamesist ja Rami Ismail stuudiost Vlambeer kutsusid samuti mängijaid üles G2A-d vältima ja selle poekeskkonna kasutamise asemel nende mänge illegaalselt alla laadima.

G2A võimaldab kasutajatel müüa mängude kasutamata jäänud allalaadimiskoode. Sageli on müüdavad koodid aga varastatud või ei ole edasimüümiseks mõeldud. See loob olukorra, kus vigase koodi ostnud pettunud kliendid pöörduvad oma muredega sageli just mängustuudiote või -levitajate poole, kes peavad tegelema G2A poolt tekitatud probleemidega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.