Mobiilimängud

Indias võib “PUBGi” mobiiliversiooni mängimise eest vangi minna

Kanaeine võib Indias tulla vabaduse hinnaga.Foto: PUBG Corp

Käputäies India linnades on keelatud populaarse Battle Royale mängu “PUBG” mobiiliversiooni mängimine, vahendab Eurogamer. Seadus näeb ette, et keelu vastu eksijaid võib karistada kuni kuu aega kestva vangistuse ja rahatrahviga.

Keelu põhjuseks on soov kaitsta lapsi videomängude kahjulike mõjude eest. Väidetavalt on “PUBG Mobile” ülimalt sõltuvusttekitav mäng, mis propageerib vägivalda ning selle tõttu on hakanud kannatama laste eksamitulemused.

India põhjaosas asuva Rakjoti linna korrakaitsjad andsid keelust teada sotsiaalmeedia vahendusel. Keeld, mis laieneb muide ka kurikuulsate Momo-sõnumite levitamisele, kestab 9. märtsist kuni 30. märtsini.

Väidetavalt on hetkel “PUBG Mobile’i” ära keelanud neli India linna. Nende linnade elanikel on õigus ja kohtustus anda politseile teada inimestest, kes mängu mängivad. Keeld ei kehti ainult politseinikele ja huvitaval kombel ka haridusasutustele, mis on veider, kuna keelu põhjuseks on toodud mängu pärssiv mõju lastele.

“PUBG Mobile’i” keelustamise teema on Indias päevakorras olnud juba pikalt. Varasemalt on mäng ära keelatud näiteks algkoolides, üks kirikuõpetaja nimetas seda igas kodus pesitsevaks deemoniks ning 11-aastane poiss kirjutas isegi Bombay kohtuorganitele ja palus mängu keelustamist.

Eurogamer küsis kommentaari ka “PUBGi” arendajatelt, kellelt saadi üsna sisutühi vastus. Kirjutatakse, et “PUBGi” arendustiim on tänulik, et neil on igal pool nii palju kirglikke fänne ja mõistagi üritatakse alati tegutseda seaduste piires, et muuta “PUBG Mobile” parimaks mänguks eales.

Kuigi “Fortnite” on Battle Royale mängude valitseja, siis on “PUBG Mobile’il” konkurendiga sama suur kasutajaskond – mängu mängib 200 miljonit inimest. Suur osa neist kasutajatest pärinevad Aasiast, kus mobiilimängud on kordades populaarsemad kui läänes. India negatiivne meelestatus võib seega “PUBG Mobile’ile” üsna palju maksma minna.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.