Martin Mets: Ma mängisin maailma võimsaimal telefonil “Fortnite’i” ja ei saa aru, miks keegi üldse peaks

OnePlus 7 Pro + Fortnite = mitte kunagi enam.Foto: Geenius

Ma polnud varem “Fortnite’i” telefonis mänginud erinevatel põhjustel, aga kuna mul on testis praegu kõige võimsam telefon üldse, mis olemas on, siis proovisin selle ära.

OnePlus 7 Pro on muljetavaldav: 12 GB muutmälu, Snapdragon 855 kiibistik, 90 Hz ekraan. Kujutasin juba ette, kuidas see competitive edge’i minu kasuks pöörab ja kuidas ma telefoniekraanil viimasena ellu jään.

Enne kui me selle osa juurde lähme, siis ma mängisin “Fortnite’i” Battle Royale üksjagu, kui see välja tuli ja üldiselt mulle see meeldis. Ehitamine on nõrkadele, aga tulistamine ja üksteise ülekavaldamine, jah palun, mulle sobib. Muidugi nagu paljude asjadega, siis sai “Fortnite’ist” isu täis ja sinnapaika see jäi kuskil kuuendal hooajal, aga oma võidud olen ma sealt ära korjanud.

Maailma parim telefon “Fortnite’i” mobiiliversiooni päästa ei suuda.Foto: kuvatõmmis

Esiteks ma olin päris mitmest asjast üllatunud. Näiteks hoolimata sellest, et telefoni ekraani värskendussagedus on 90 Hz, siis pakub mäng ainult kahte valikut: 20 ja 30 kaadrit sekundis. No okei tühja sellest.

Mäng tulistab sinu eest ise

Kõige suurem üllatus tuleb aga sellest, et “Fortnite” pakub telefonidel kolme tüüpi tulistamisvõimalust. Kas eraldi nupp tulistamiseks, vajutad tulistamiseks suvalisele kohale või auto fire ehk mäng automaatselt tulistab sinu eest. See viimane kõlas ikka ausalt öeldes uskumatult, aga selgub, et ilmselt nii kõik mängivadki.

Kuidas see käib? Põhimõtteliselt sa pead umbes sihtima vastase poole, auto aim ka abiks, ja relv ise tulistab, aga juhul, kui relva efektiivne laskekaugus seda võimaldab. Näiteks tavalise püstoliga 50 meetri kaugusel olevat vastast ei lase, küll aga automaadiga.

See on tegelikult mängu rikkuv väga mitmes mõttes: mitte ainult automaatne tulistamine kui selline pole väga mage, aga Battle Royale mängud on vähemalt minu jaoks alati seisnenud oskuses kas tulistada või mitte tulistada ja tihtipeale on seda targem mitte teha, vaid saada parem positsioon ja siis kindla peale minna.

Auto fire aga lõhub selle ära. Kusjuures kokkupõrked teiste mängijatega näevad välja tihtipeale väga lollakad, kekslete ringi, nii et teine ei saaks oma relva otse sinu poole suunata, kuni see lõpuks ühel piisavalt palju õnnestub.

Graafika on kehv

Ja mind üllatas veel see, et tegelikult ei näe mäng üldse nii hea välja, kui ma eeldasin. Jah, kolm-neli aastat tagasi oleks olnud ime, et selline 3D-mäng oleks üldse telefoni suudetud panna, aga tegelikult see ei näe liiga hea välja. Pigem isegi vastupidi.

Battle Royale’i puhul on ülioluline võime vastaseid kaugelt märgata, aga mobiilis on “Fortnite’i” draw distance nii madal, et saja meetri kaugusel olev vastane on lihtsalt tilluke täpp.

“Fortnite’i” graafika telefonil on üllatavalt kehv.Foto: PCWorld

Kui “Fortnite” on muidu täiesti okei mäng ja on väga hea, kuidas see on suutnud videomänge peavoolu viia, siis selle mobiiliversioon on ikka üsna õnnetu, isegi maailma ühe parima telefoni peal.

Ja mul on kahju nendest lastest, kes peavad seda mängima enda tagasihoidlike näitajatega telefonidel, sest seal on “Fortnite” veel halvem kogemus, mis pole üldse mängimiseks nii mõeldud. Suur osa selle mängu võimalustest ja tegelikust ägedusest läheb selle käigus kaduma.

Nii et lapsevanemad, kui te enda lastest hoolite, siis ostke neile korralik arvuti või konsool, miks nad peavad kannatama mängides midagi, mis pole nii mängimiseks loodud?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.