Mobiilimängud

Uuring: Eesti idufirma loodud uudne mobiilimäng aitab lastel vähiga silmitsi seista

Eestlased on loonud kasuliku mobiilimängu, mis aitab raskelt haigeid lapsi.Foto: VideoBlocks

Teadusajakirjas JMIR Serious Games avaldatud uuringust selgub, et Eesti firma Triumf Healthi loodud mobiilimäng “Triumf” on kasulik tööriist, mis aitab lastel vähiga võidelda, kirjutab ERR.

Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tallinna Lastehaigla patsientide seas läbi viidud uuring näitab, “Triumf” toimib justkui digitaalne ravim, mis mõjub positiivselt laste vaimsele tervisele ja elukvaliteedile ning annab edasi kasulikke teadmisi vähktõve kohta.

Mängus kehastuvad lapsed Triumflandi linna kaitsjaks, kelle ülesanne on võidelda Haigusekolliga. Mängides õpivad lapsed enda haigust paremini tundma, saavad psühholoogilist abi virtuaalselt kaaslaselt ja õpivad tervislikke harjumusi.

“Triumf” on samaaegselt hariv ning multikalik ja värvikirev.Foto: Connected Health

“See kõik toimub läbi interaktiivsete tegevuste, kus mängija aitab linnaelanikel häid tervisekäitumisi omandada ning nii Haigusekolli kontrolli all hoida,” rääkis Kadri Haljas, üks mängu loojatest. Ta lisas, et mängu kogemus on personaalne ja oleneb lapse tugevustest ja nõrkustest, mida järjepidevalt jälgitakse.

Lisaks patsientide abistamisele kogutakse mänguga kasulikku infot, mida on tulevikus võimalik ära kasutada vähihaigete patsientide ravimisel.

Loe täispikka lugu ERR-ist.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.