Mobiilimängud

Vanematel Apple’i ja Androidi telefonidel ei saa peagi enam “Pokemon GO-d” mängida

"Pokemon GO" varsti enam vanematel telefonidel ei tööta.Foto: Wachiwit/Shutterstock

Ülipopulaarse liitreaalsusmängu “Pokemon GO” arendaja Niantic teatas, et oktoobris lõpetatakse vanemate Apple’i ja Androidi telefonimudelite ja operatsioonisüsteemide toetamine.

Täpsemalt ei ole võimalik oktoobrist “Pokemon GO-d” enam mängida neil, kes kasutavad jätkuvalt Andriod 10, iOS 10 ja iOS 11 operatsioonisüsteeme, või või iPhone 5s ja iPhone 6 telefone.

Niantic tõi põhjuseks vanemate telefonimudelite aegunud tehnilised näitajad. Mainitud iPhone’i mudelid hakkavad ajale jalgu jääma ning arendajad soovivad vältida olukorda, kus vananev tehnika paneb päitsed pähe mängu potentsiaalsetele uuendustele.

Hoolimata sellest, et me 2016. aastal ilmunud “Pokemon GO-st” täna enam väga palju ei kuule, siis jätkuvalt on tegu tohutult populaarse mänguga. 2019. oli “Pokemon GO” seni kõige kasumlikum aasta, mil äpisiseste ostudega teeniti umbes 900 miljonit dollarit.

Ka koroonakriis ei ole suutnud “Pokemon GO” hoogu peatada. 2020. aasta teises kvartalis oli Niantici käive 254 miljonit dollarit, mida on eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 38% rohkem.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.