Raamat

Õige aeg lugemiseks: 4 raamatut, mille põhjal vändatakse sel aastal ka film

Toome teieni neli hinnatud romaani, mille lugemiseks on just praegu ideaalne hetk: kohe-kohe peaks avalikkuse ette jõudma nendel raamatutel põhinevad linateosed. Kõik nad on lugemiseks saadaval ka Elisa Raamatus.

Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?

Maria Semple “Kuhu sa küll kadusid, Bernadette?” on vaimukalt kirjutatud ja väga liigutav lugu ekslevast geeniusest ja ema ning tütre suhetest.

Bernadette Fox on kurikuulus naine. Microsofti imelapsele on ta abikaasa, disainiasjatundjatele revolutsiooniline arhitekt. 15-aastasele Beele on ta parim sõbranna ja ühtlasi lihtsalt emps. Äkitselt, vahetult enne perereisi Antarktikasse, Bernadette kaob. Bee võtab ette teekonna maailma lõppu, et ema üles leida.

2012. aastal ilmunud raamatu põhjal vändatud film „Where’d You Go, Bernadette“ peaks plaanide kohaselt välja tulema 22. märtsil 2019. Bernadette’i kehastab rohkelt auhindu võitnud ja palavalt armastatud näitlejanna Cate Blanchett.

Kolm sekundit

Anders Roslundi ja Börge Hellströmi koostöös valminud romaani „Kolm sekundit“ peategelane on Piet Hoffmann, endine narkomaan, kelle politsei on vanglas värvanud oma agendiks. Ta ülesanne on imbuda Poola narkomaffiasse ja seejärel sokutatakse ta range režiimiga vanglasse, et ta aitaks sealse maffiaharu likvideerida. Ühel kohtumisel Poola narkomuuladega on ta aga mõrva tunnistajaks ning sellest hakkab hargnema pikk sekelduste jada – mis täpsemalt, saab lugeda juba raamatust.

„Kolm sekundit“ sai 2009. aastal Rootsi krimikirjanduse parima romaani auhinna ja 2011. aastal Suurbritannia krimikirjanike assotsiatsiooni parima tõlkeraamatu Kuldse pistoda.

Raamatul põhinev film „The Informer“ ilmub plaanide kohaselt 22. märtsil 2019. Teiste seas löövad seal kaasa Joel Kinnaman, Rosamund Pike ja Clive Owen.

Päike on ju samuti täht

Päike on ju samuti täht” on ainulaadne armastuslugu, mida jutustatakse läbi mitme särava tegelaskuju. See on kaleidoskoopiline romaan kokkusattumustest ja saatuse kontseptsioonist, juhuslikest kohtumistest ja pealtnäha tähtsusetutest hetkedest, mis ometi määravad omal moel meie tuleviku. See on lugu ühest tüdrukust, ühest poisist ja universumist.

Noorteromaan „Päike on ju samuti täht” on pärjatud rohkete auhindadega ja olnud New York Timesi bestsellerite edetabeli tipus.

Nicola Yooni teosel põhinev linateos “The Sun Is Also a Star” jõuab avalikkuse ette 17. mail 2019. Peaosades mängivad armastatud noored näitlejad Yara Shahidi ja Charles Melton.

Ööbik

Kristin Hannahi romaani „Ööbik“ tegevus leiab aset 1939. aasta Prantsusmaal. Vianne jätab hüvasti oma abikaasaga, kes läheb rindele. Ta ei usu, et natsid võiksid Prantsusmaale tungida, ent peatselt näeb ta sõdurite kolonne, tankide ja veoautode karavane ja lennukeid, mis täidavad taeva. Kui Saksa kõrge sõjaväelane nõuab enda majutamist Vianne’i koju, tuleb langetada raske otsus – elada koos vaenlasega või kaotada kõik. Vianne’i õde Isabelle on mässumeelne 18-aastane tütarlaps, kes armub kogu ihu ja hingega partisan Gaëtani. Kui mees ta ootamatult reedab, ühineb tüdruk vastupanuliikumisega ning riskib teisi airdates ikka ja jälle oma eluga.

Filmi „The Nightingale“ avalikkuse ette jõudmist on mitu korda edasi lükatud. Viimati oli kuupäevaks seatud 25. jaanuar 2019, mis on nüüd kõrvale jäetud ja uus kuupäev on veel selgitamisel. Arvestades aga seda, kui vähe teab filmist suurim filmide andmebaas IMDb, võib arvata, et filmi väljatulekuni võib minna veel üksjagu aega.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.