Seriaalid

“Kingdom” on ideaalne aseaine neile, kellel on “Elavatest surnutest” villand

Üle pika aja on zombid uuesti huvitavad. Foto: Netflix

Mäletate, kui “Elavad surnud” oli veel kvaliteetne seriaal? Mina ka mitte. Kõndivad laibad teeb uuesti huvitavaks Netflixi “Kingdom”, mis toob zombižanrisse tagasi põnevust ja intelligentset intriigi.

“Kingdom” on Lõuna-Koreas vändatud zombiseriaal, mille tegevus toimub keskajal Korea poolsaarel. Loo keskmes on kroonprints Yi-Chang, kelle kuningast isa on avaosa alguses viimased kümme päeva oma palees redutanud ning kohtunud ainult oma raseda kuninganna ja lähima nõustajaga. Ühed räägivad, et valitseja on haige. Teised teavad öelda, et ta on juba surnud.

Ühel ööl otsustab prints regendist kuninganna käsule vastu astudes kuningapaleesse hiilida. Seal näeb ta kohutavalt haiseva ja lõriseva koletise siluetti ning saab teada, et tema isa külastas kuulus arst riigi lõunaosast, kes viis läbi mingi salapärase protseduuri.

Paleest arsti jälitama põgenenud printsi kuulutab oma sündimata last troonile upitada sooviv kuninganna riigireeturiks ja saadab teda jälitama sõdurite rügemendi. Prints avastab aga tohtri kliinikusse jõudes, et puhkenud on uus epideemia ning elu ja surma vaheline piir on muutunud ähmaseks.

Vahelduseks midagi teistsugust

Selles kirjelduses on juba rohkem tegevust ja intriigi kui mitmes viimases “Elavate surnute” hooajas kokku. “Kingdomi” esimeses hooajas on kõigest kuus osa, kuid süžee liigub tempokalt ning lisaks zombidele pakutakse vaatajatele ka kaasahaaravat ning ajastutruud poliitilisest intriigist nõretavat lugu.

Erinevalt “Elavate surnute” zombidest mõistavad “Kingdomi” elukad ka joosta.Foto: kuvatõmmis

“Kingdomi” uudsusele aitab kaasa ka lihtlabane asjaolu, et tegu ei ole järjekordse USA seriaaliga. Millal Sa vaatasid viimati Netflixist (või ka mujalt) midagi, mis pole lääne publikule toodetud? Kuigi seriaali saab vaadata ka ingliskeelse pealelugemisega, siis see lülita esimese asjana välja ja usalda subtiitreid. Dublaaž ja subtiitrid ei kattu alati täielikult ning üleüldse on kummaline vaadata korealasi veidra aktsendiga inglise keelt purssimas. Usaldame algupärast!

Värske on ka “Kingdomi” visuaalne pool. Zombidega ei võidelda järjekordses mahajäetud USA väikelinnas või vanglas või metsasel maanteel. Vahelduseks on huvitav näha idamaist arhitektuuri, kimonoid, samuraimõõkasid ja teistsuguseid võttepaiku. Pärast “Elavate surnute” üksluisust näib see kõik teretulnult värske tuulepuhanguna.

Selle pika jutu iva on tegelikult lihtne: kui zombid meeldivad ja otsid midagi uut, vaata “Kingdomi”. “Elavad surnud” on juba mõnda aega olnud iseenda parim metafoor, uimerdades zombi kombel sihitult siia-sinna. “Kingdom” on pinevam, põnevam ja intelligentsem. Ja lihtsalt parem.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.